• APEL EKOLOGICZNY

• „Jesienne spotkanie z ekologią i zdrowiem” pod takim tytułem odbyło się spotkanie uczniów klas I - III połączone z konkursem.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów z klasy ekologicznej, w oparciu o wiersz J. Tuwima „Rzepka”. Następnie uczestniczyli w konkursie, gdzie wykazali się umiejętnością dbania o zdrowie i wiedzą ekologiczną.  Każda klasa otrzymała dyplom, ekologiczne kolorowanki i kamizelki odblaskowe.

• MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA „O PAWIE PIÓRO” DLA KLAS II - III PILSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

• Dnia 15 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile zorganizowała  konkurs kaligraficzny  „O pawie pióro” dla uczniów klas II i III.

Uczniowie przepisywali  wiersz J. Wasilewskiego „Jak paw przez jezdnię przechodził.”  Celem konkursu było zachęcenie dzieci do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej, motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma.  Oto wyniki naszych uczniów:

Miejsce III wśród klas drugich zajęła Blanka Pastuszek kl. IIa.
            Miejsce III  wśród klas trzecich zajęła Jagoda Nowak kl.IIIa.

Wyróżnienie:

Natalia Maluga i  Nikola Nawrocka z kl. IIIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciele świetlicy

• ZBIÓRKA KARMY

• Zakończyła się w naszej szkole zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

W piątek 29.11.2019 r. rodzice Dawida z klasy VIe wywieźli karmę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Jędrzejewie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli dary oraz Dawidowi i jego rodzicom.

• DYSKOTEKA SZKOLNA

• Dnia 27.11.2019 r. odbyła się dyskoteka szkolna, której organizatorem był Samorząd Uczniowski.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Katia i Maciej a za przygotowanie zabaw Lena, Julka, Wiktoria i Natasza (kl. VIIIa).

Dziękujemy Radzie Rodziców za słodycze i wychowawcom za opiekę w trakcie dyskoteki.

• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „MIŚ – MOIM PRZYJACIELEM”

• To już kolejny listopad z ukochanym pluszowym misiem, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

To już kolejny listopad z ukochanym pluszowym misiem, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Wpłynęło 60 prac z klas I – VIII. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp.

Oto wyniki konkursu:

KLASY I – III

I miejsce:  Paweł Drost kl. 2a, Natalia Skrzypczyńska kl. 2b, Krzysztof Grela kl. 1c, Nikodem Speyer kl. 1c, Lena Rutkowska 1a, Jakub Mech kl. 1a.

II miejsce: Karolina Marlewska kl. 1a, Patryk Uchman kl. 1b, Wiktoria Stencelewicz kl. 3b, Małgorzata Michelus 1b, Julia Bukowska kl. 1a, Lena Pawlak kl. 1a, Patryk Półtorak kl. 1a, Fabian Wielewski 1c.

III miejsce: Joachim Skorupa kl. 1b, Nikita Peregrym kl. 2b, Laura Herman kl. 1c, Jakub Siedłowski kl. 1c, Liliana Gałażewska kl. 1c, Anita Mikuczewska kl. 2c, Przemysław Sobolewski kl. 1c, Bartosz Jedliński kl. 2a, Anna Waloch kl. 3b, Felicja Lis kl. 1c, Szymon Bukowski kl. 2b, Oliwia Wieczorek kl. 3b, Nadia Galster kl. 2a, Emilia Jabłonska kl. 3a.

Wyróżnienia

Julia Januszewska kl. 2b, Antonina Skakoń kl. 2b, Laura Zielińska kl. 2b, Julia Kubik kl. 1c, Lena Pikulik kl. 1a, Laura Biernacka kl. 1a, Karol Grześkowiak kl. 1b, Joanna Kubas kl. 3a, Filip Drzyzgiewicz kl. 1a, Natalia Maluga 3b.

KLASY IV- VIII

I miejsce: Bartosz Kotowski kl. 5c

II miejsce: Natalia Koman kl. 5d, Maja Świniarska kl. 6c, Paulina Wyrwicka kl. 6c.

III miejsce: Maja Grela kl. 5c, Weronika Bogdańska kl. 4a, Iga Michniewicz kl. 4b, Damian Maluga kl. 5e, Nikola Kudła 6a, Alisa Berezkina kl. 4b.

Wyróżnienia

Anita Wieczorek kl. 4a, Emila Jerzewska kl. 4b, Adam Skorupa kl. 6e, Maja Kapturska kl. 5b, Oskar Kubik kl. 5c, Kacper Bonikowski kl. 6b.

Nagroda specjalna: Szymon Hryncewicz kl. 5b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

Organizatorzy: nauczyciele świetlicy

• WYSTĘP W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W PILE

• 19 listopada 2019 r. uczniowie koła wokalnego kl. IV-VIII  wystąpili z programem artystycznym przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Pile.

Uczniowie w krótkim programie artystycznym przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Występ zakończyło    wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Dzieci przekonały się, jak niewiele potrzeba, aby okazać innym serce. Wizyta w DPS była prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i podtrzymuje więzi między pokoleniami.
            B. Smulska, W. Tobolska)