• "Festiwal Rekreacji" w Jedynce

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego "Festiwal Rekreacji" realizowanego przez Gminę Piła w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ramach tego programu realizujemy trzy projekty:

„Aktywna Szkoła" - w okresie październik - grudzień 2021 – koordynatorem jest  p. Magdalena Bachmatiuk.

Celem projektu jest stworzenie warunków do upowszechniania kultury fizycznej oraz organizacja wydarzeń o charakterze integracyjno-edukacyjno-rekreacyjnym i promocja aktywnych form spędzania czasu.

8 października br. nasza szkoła otrzymała z Urzędu Miasta Piły sprzęt sportowy (skakanki, hula-hop, ringo, tunel, chustę Klanza, gumy i worki do skakania, zestawy do tenisa stołowego i badmintona oraz puszki do zbijania – Hit The Tin). Otrzymane zestawy sportowe będą systematycznie wykorzystywane przez dzieci w ramach projektu "Aktywna Szkoła" w czasie przerw międzylekcyjnych i wolnym od zajęć na boisku szkolnym pod opieką nauczyciela - koordynatora. Dzięki temu dzieci nauczą się zabaw i gier z dawnych lat, nierealizowanych na lekcjach wychowania fizycznego oraz aktywnie i przyjemnie spędzą czas.

Projekt "Aktywna Szkoła" działa już od 18 października br. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zgłaszania udziału w zajęciach:

- klasy 1-3: w środę - 20.10, 27.10, 17.11, 24.11, 1.12. godz. 16:30 – 17:15

- klasy 4-6: w poniedziałek 18.10, 8.11, 15.11, 22.11, 6.12. godz. 16:30 – 17:15

Koordynator projektu - Magdalena Bachmatiuk

„Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia" -  w okresie listopad - grudzień 2021 - koordynatorem jest p. Marzena Kuczmyło.

Celem projektu jest stworzenie kreatywnych miejsc zabaw służących dorosłym i dzieciom do dobrej, bezpiecznej zabawy i rekreacji oraz integracji społecznej. W skład zestawu do zabaw wchodzą naklejki gier podwórkowych: chińczyk, potrójna gra w klasy i hopla. Projekt jest zachętą do aktywności fizycznej i umysłowej podczas zabawy na świeżym powietrzu, z dala od tabletów i komputerów.

Projekt „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” ruszy niebawem.

Oczywiście, możliwość korzystania przez uczniów z zakupionych zestawów nie zakończy się wraz z upływem terminu realizacji projektu. Będą one wykorzystywane nadal, w czasie zajęć szkolnych przez innych nauczycieli.

„Grajmy w zielone” - projekt realizowany jest od października 2021 r.

Celem jest uwrażliwianie uczniów na piękno przyrody i wyrabianie nawyku dbania o rośliny. W ramach projektu założono  ogródek kwiatowy, którym opiekują się uczniowie z klasy II a z wychowawczynią Janiną Polasik. W czasie cyklu lekcji, dzieci nauczą się sadzić i opiekować roślinami cebulowymi. Będą czekać na wiosnę, aby móc obserwować i pielęgnować posadzone krzewy i rośliny.

Koordynator projektu – Janina Polasik

Projekt „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” jest realizowany w naszej szkole od 15 listopada. To unikatowe przedsięwzięcie, którego głównym celem jest przypomnienie dawnych gier i zabaw podwórkowych. Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić uczniów naszej szkoły do aktywności ruchowej. W ramach projektu otrzymaliśmy naklejki gier: „Potrójna gra w klasy”, „Chińczyk” i „Hopla”. Dzieci bardzo chętnie i z zaciekawieniem uczestniczą w tych zabawach, co obrazują zdjęcia.

Koordynator projektu – Marzena Kuczmyło