• Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja

Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt obejmuje pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, a jego tematyka dotyczy uniwersalnych wartości. Projekt od kilku lat wspierają polskie szkoły polonijne na emigracji oraz szkoły w Polsce promujące postawy empatii, akceptacji, wyrozumiałości i szacunku.

Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę. Dlatego aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności, powstał projekt Emocja.

Projekt składać się będzie z pięciu modułów:

I Kraina Kreatywności – rozbudzanie wiary we własne możliwości oraz kreatywności.

II Kraina Wyobraźni – pobudzanie wyobraźni, fantazji i kreatywności.

III Kraina Mocy Słów – przemyślenie czy słowa mają moc.

IV Kraina Empatii – podwyższanie poczucia własnej wartości.

V Kraina Odwagi – zachęcanie do pokonywania trudności.

Projekt realizowany będzie od 10 września 2021 do 20 czerwca 2022 roku, przez Dominikę Ruc w klasie III c.