• BIBLIOTEKA ZAPRASZA:

WYDARZENIA w roku szkolnym 2018/2019
        kwadrat PODSUMOWANIE KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH zobacz>
        kwadrat PASOWANIE NA CZYTELNIKA zobacz>

Księgozbiór biblioteki liczy około 15.000 książek. Struktura księgozbioru przedstawia się następująco:
        - lektury dla klas I-VI
        - literatura popularnonaukowa poszerzająca wiedzę zdobywaną na lekcjach przedmiotowych
        - literatura piękna dla dzieci i młodzieży podzielona na następujące działy:
                         - bajeczki i wierszyki dla najmłodszych
                         - baśnie i legendy
                         - literatura przygodowo-podróżnicza
                         - literatura obyczajowa
                         - literatura historyczna
                         - literatura fantastyczno-naukowa
                         - literatura przyrodnicza
        Księgozbiór czytelni uzupełniają zbiory multimedialne. Zgromadziliśmy bogatą filmotekę
        z ekranizacjami lektur szkolnych, edukacyjnymi filmami przyrodniczymi. Mamy zbiór płyt CD
        z nagraniami głosów ptaków, muzyki, pieśni i piosenek. Wiedzę książkową poszerzają encyklopedie multimedialne. Uczymy w jaki sposób korzystać z najpopularniejszych przeglądarek internetowych.
        W czytelni radzimy i podpowiadamy jak korzystać z nowych wydań encyklopedii, słowników językowych, jak wyszukiwać informacje w bogato ilustrowanych książkach edukacyjnych.
        Rodziców także zapraszamy do biblioteki. Mamy interesujące publikacje psychologiczne
        i pedagogiczne dotyczące wychowania dziecka, których przeczytanie, być może, ułatwi rozwiązanie niejednego problemu wychowawczego.

kwadrat Czytelnictwo w szkole czytelnictwo_18-19.docx
        kwadrat Regulamin wypożyczania podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń
        kwadrat Regulamin biblioteki