• Poznaj Polskę

• Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę" jest finansowane ze środków budżetu państwa w ramach programu "Polski Ład". Na ten cel w edycji wiosennej 2023 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło kwotę 50 mln zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych w szkołach. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

Nabór jest prowadzony w trybie ciągłym do wyczerpania środków finansowych - decyduje data złożenia wniosku o dofinansowanie wycieczki.

Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 4.940 zł na wycieczkę do Gdyni klasy III a.

POZNAJEMY POLSKĘ - klasa IIIa

W ramach projektu "Poznajemy Polskę" uczniowie klasy III A  wzięli udział w wycieczce do  Gdyni.

Celem wycieczki było poszerzenia wiedzy o dziedzictwie narodowym, osiągnięciach polskiej nauki i zapoznanie  z florą i fauną środowiska  wodnego i wodno-lądowego z różnych rejonów świata.

W Centrum Nauki Experyment uczniowie twórczo  poznawali świat. Mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie.  Najwięcej uśmiechu i podziwu wzbudzała w uczniach prezentacja, której konstrukcja umożliwiała oglądnięcie „na talerzu swojej głowy”.

Zwiedzili również statek-muzeum „Dar Pomorza” będący najważniejszym zabytkiem polskiego dziedzictwa morskiego. Poznali jego historię, oraz warunki pracy i życia polskich marynarzy.

Dzięki wizycie w Oceanarium uczniowie poznali tajemniczy i przepiękny świat głębin morskich. Ogromne wrażenie na nich wywarł bajeczny świat rafy koralowej oraz ciekawe gatunki stworzeń morskich, które miały okazję zobaczyć po raz pierwszy.

Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.