•  POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY W RAMACH PROJEKTU „KLASA PATRONACKA” zobacz>

WIZYTA w WSPÓŁDZIELNI zobacz>

SZYJEMY MASKOTKI Z SUROWCÓW WTÓRNYCH zobacz>

DZIEŃ BEZ EMISJI
        W piątek 21 września obchodziliśmy Międzynarodowy dzień bez emisji gazu. Uczniowie klasy II b uczestniczyli w obchodach tego dnia. Autobusem hybrydowym uczniowie udali się na pokaz ogrodów deszczowych i ciekawą prelekcję zorganizowaną przez MWiK.
        Podczas przejazdu do przedsiębiorstwa GWDA przedstawicielki MZK opowiadały o korzyściach płynących z podróżowania pojazdami hybrydowymi. Po przybyciu na miejsce uczniowie mieli okazję zobaczyć baterie słoneczne, wiatrowe, samochody hybrydowe, oczyszczalnię wody. Pokazano nam jakie zadymienie i smog powstaje przy spalaniu węgla.
        Na zakończenie uczestnicy otrzymali kolorowe kubeczki z rysunkami odnawialnych źródeł energii.
        Wycieczka wywarła na uczniach wielkie wrażenie. Przeprowadzone doświadczenie ze spalanym węglem uświadomiło im, jak dochodzi do zatruwania środowiska, a pokaz baterii, że warto wykorzystywać odnawialne źródła energii.
        Po powrocie do szkoły uczniowie wspólnie ułożyli notatkę z wycieczki i wykonali piękne prace plastyczne.
        Wzbogacona w te sposób wiedza i doświadczenie na pewno długo zostaną w pamięci.
        zobacz>

SPRZĄTAMY ŚWIAT - BOISKO WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY zobacz>

JESIENNE SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ zobacz>

EKOLODZY TEŻ DBAJĄ O ZDROWIE UCZESTNICZĄ W RÓŻNYCH KONKURSACH. "5 PORCJI ZDROWIA" - KONKURS NA PLAKAT O TEMATYCE ZDROWOTNEJ. zobacz>