• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury.” To największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli oraz szkół podstawowych (kl. 1-3), organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu jest zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu na świeżym powietrzu.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Program będzie realizowany do czerwca 2022 roku we wszystkich klasach I – III.

Koordynator projektu - Dominika Ruc