• WYMIANA POCZTÓWKOWA

• W tym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do  "Ogólnopolskiej świetlicowej wymiany pocztówkowej" Zasada tej akcji polega na wysyłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w zabawie.

Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. Wysłaliśmy ponad 20 pocztówek z miłymi pozdrowieniami i informacjami promującymi naszą szkołę i miasto.

Kiedy otrzymujemy kartki z innych szkół, wyszukujemy na mapie miejscowości, z których pozdrawiają nas inni uczniowie i omawiamy wybrane rejony naszego kraju. Nasze Świetliczaki podziwiają otrzymane kartki, bo zostały umieszczone na mapie Polski znajdującej się w centralnym miejscu w świetlicy. Otrzymaliśmy już kartki z takich miast jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Warszawa, Tarnów, Warka, Szczytno, Gdańsk, Bielsko-Biała, Stronie Śląskie, Jelenie Góra, Kościan, Nowy Tomyśl. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pocztówki.

Anna Magnucka, Emilia Żukowska

• DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

• Jak na karnawał przystało, w naszej szkole, z inicjatywy SU odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VIII.

Każdy z uczniów mógł się przebrać. Odbył się konkurs na najciekawszy strój. Wybrano między innymi uczniów przebranych za policjantki, kota, klauna, wróżkę. Otrzymali oni drobne upominki. A jak się uczniowie bawili i jak byli przebrani, można zobaczyć na zdjęciach i krótkim filmie.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• Kubuś Puchatek swoje urodziny w literaturze obchodził 14 października 1926 r. Tego dnia wydano pierwszą książkę o Puchatku. Druga część, czyli „Chatka Puchatka” powstała dwa lata później. Książki o Kubusiu Puchatku przetłumaczono na 46 języków.

Dnia 18 styczna to Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka i z tej okazji odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Mieszkańcy Stumilowego Lasu”.

Oto wyniki:

Julia Kubik kl. 4c

Oskar Kubik kl. 8c

Lena Fons kl. 5b

I jeszcze na koniec dwa cytaty z książki:

Dzień bez przyjaciela, to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu.

- Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

- Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

(Biblioteka szkolna)

• Dnia 24 stycznia odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych klas.

Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Była to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i z pewnością będzie mile wspominanym  przez dzieci wydarzeniem.

J. Czarnecka, W. Tobolska; zdjęcia: J. Nuszczyńska, N. Gruenke, D. Ruc, J. Czarnecka

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• Dnia 18 stycznia 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Teatr Historyczny ,,Chorągwi Komturstwa Gniewskiego”, który przyjechał do nas z „ŻYWĄ LEKCJĄ HISTORII”.

Zajęcia prowadzone były przez Pana Krzysztofa Góreckiego, który przybliżył nam dawne dzieje rycerstwa i wojów, zaprezentował też czasy sarmackie.  Uczniowie klas V, VI i VII mogli odbyć podróż przez wieki, ubrać stroje historyczne, zobaczyć uzbrojenie z epoki, poznać dawne obyczaje. Wszystko przedstawione zostało ciekawie i z poczuciem humoru, dzięki czemu uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę, ale i świetnie się bawili.

I. Towgin

• FINAŁ POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

• Dnia 12.01.2023 r. odbył się Finał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej.

Nasza drużyna w składzie: Nikodem Kotarak, Bartosz Kubiak, Liwiusz Łosoś, Filip Polechoński, Hubert Banachowicz, Bartosz Kotowski, Piotr Pionke, Mateusz Kowalewski, Arkadiy Kravchenko, Denys Yevlanov - zajęła I miejsce.

D. Jańczak

• KANGUR MATEMATYCZNY 2023

• Dnia 16 marca 2023 r. (czwartek) odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Celem konkursu jest rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, poprzez połączenie nauki z zabawą oraz upowszechnienie wiedzy matematycznej.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chęć uczestnictwa potwierdzą wpłatą w wysokości 14 zł u swojego wychowawcy (w klasach I - III) lub nauczyciela matematyki (w klasach IV - VIII).

Ostateczny termin wpłaty pieniędzy to 26 stycznia 2023 r. (czwartek) i jest to termin OSTATECZNY i NIEPRZEKRACZALNY.

Każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma mały upominek – zabawkę logiczną – UKŁADANKĘ PRZESTRZENNĄ.

Wzorem lat ubiegłych każdy uczeń wpłacając pieniądze, musi przekazać szkolnemu koordynatorowi poprawnie wypełnione i podpisane oświadczenie rodziców/opiekunów o wyrażeniu zgody na udział w konkursie i na przetwarzanie danych osobowych oraz potwierdzenie zapoznania się z regulaminem i akceptacją jego zapisów.

Każdy z uczniów otrzyma wzór takiego oświadczenia od wychowawcy lub nauczyciela matematyki.

Zasady, cel, regulamin oraz finanse konkursu znajdują się na stronie

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w KANGURZE!

Anna Świstak

- szkolny koordynator konkursu