• Miejska uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta m. Piły dla najzdolniejszych uczniów

• W środę 27 września w Teatrze Miejskim Regionalnego Centrum Kultury Pan Piotr Głowski - Prezydent m. Piły uhonorował Prymusów szkół podstawowych i najzdolniejszych uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższe lokaty w konkursach wiedzy, artystycznych i zawodach sportowych.

W obecności Pani Marii Kubicy - Przewodniczącej Rady Miasta, Pana Sebastiana Dzikowskiego - Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, a także licznie przybyłych rodziców uczniów i ich wychowawców Pan Prezydent wręczył corocznie przyznawane nagrody. W imieniu Bartosza Tadycha, Prymusa naszej szkoły, nagrodę odebrała Pani Kornelia Cebula – Czajkowska, wychowawczyni Bartka w kl. ósmej. Otrzymał on również nagrodę za swoje liczne sukcesy. Listy gratulacyjne z rąk Pana Prezydenta odebrali także nagrodzeni za sukcesy nasi absolwenci i obecni uczniowie: Sara Szmajda, Marcelina Stachowicz, Julia Bolesta, Anita Wieczorek, Oliwia Wieczorek, Nadia Galster i Patryk Półtorak. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

Mirosława Piątkowska

• PIŁA NA SKRZYŻOWANIU KULTUR I POKOLEŃ

• Dnia 15 września grupa obcokrajowców z kl. IV- VIII odwiedziła Park na Wyspie i przeniosła się w czasy wczesnego średniowiecza, aby przeżyć niezapomnianą podróż w przeszłość.

Uczniowie poznali zwyczaje naszych przodków, dowiedzieli się, na czym polega praca kowala, jakim orężem walczono,  doświadczyli codziennego życia Słowian i Wikingów. Na zakończenie wycieczki dzieci spróbowały swoich sił w strzelaniu z łuku oraz wzięły udział w prawdziwej bitwie Wikingów. Ta wesoła lekcja języka polskiego przyniosła uczniom wiele radości i nauki poprzez zabawę i doświadczenie.

Beata Smulska, Ryszard Mostek

• POEZJA NA TARGOWISKU

• W czwartek 21 września  uczennice  z klasy 3b i 4a po raz kolejny wzięły udział w inauguracji programu „Poezja na targowisku”.

Dziewczynki czytały wiersze o jesieni,  rozdawały sprzedawcom i nabywcom towarów wiersze o tematyce „owocowo – warzywnej”. Dowodem sympatii ze strony obdarowanych były koszyki napełnione jabłkami, pomidorkami, śliwkami, a nawet marchewką, z którymi uczennice wróciły do szkoły.

W. Tobolska

• UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W UROCZYSTOŚCIACH MIEJSKICH

• W dniu 17 września w 84. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w uroczystościach miejskich pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

Pamiętamy o ofiarach tej napaści na naszą Ojczyznę.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• W poniedziałek 4 września uroczyście i radośnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

Pani dyrektor Marzenna Urbaniak w ciepłych i serdecznych słowach powitała zgromadzonych w hali sportowej uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, a także przekazała wszystkim obecnym życzenia udanego startu i wielu sukcesów. Szczególnie gorąco zostali powitani uczniowie klas pierwszych i czwartych, dla których oznacza to zupełnie nowy rozdział w ich edukacji i rozwoju. W trakcie spotkania prowadząca uroczystość p. Małgorzata Chwiłkowska - Kępczyńska nawiązała do obchodzonej 1 września miejskiej uroczystości z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w której wzięli udział nasi uczniowie z pocztem sztandarowym i oddali w ten sposób hołd walczącym i poległym w obronie Ojczyzny żołnierzom. O oprawę artystyczną zadbała p. Beata Smulska i jej podopieczna Oliwia Wieczorek z kl. VII a, która pięknie oczarowała widzów piosenką pt."Malowany zamek".

Oby wszystkie dni nowego roku szkolnego miały w sobie tyle uśmiechu i pozytywnej energii co dziś, czego życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom SP nr 1.

R. Tałanda, R. Mostek, B. Smulska, zdjęcia M. Mankiewicz