• „HALLO DEUTSCH” - BAL KARNAWAŁOWY

• W dniu 6 lutego uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni na bal karnawałowy do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile.

W dniu 6 lutego uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni na bal karnawałowy do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. W balu brały udział klasy trzecie objęte programem miejskim „Hallo Deutsch”.

Zabawa była bardzo udana, połączona z odrobiną nauki. Oprócz tańców uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie języka niemieckiego. W grupach rozwiązywały zadania przygotowane w formie stacji.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i słodki poczęstunek.

• BAL KARNAWAŁOWY IIa

• Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. Podczas takiego wydarzenia dzieci mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle.

Dlatego też dnia 8.02 w tłusty czwartek klasa 2a obchodziła swój bal karnawałowy. Uczniowie uczestniczyli w takich zabawach jak: tańce na gazetach, lodowe figury, kalambury, balonowe wędrówki, wyskakujący pirat, strzał do kapelusza i wiele innych. Dzieci bawiły się świetnie w rytm muzyki a ich brzuszki napełniły pyszne pączki i banany przygotowane przez rodziców.

Dziękujemy!

N. Gruenke

• WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI

• W tłusty czwartek można zrobić coś dobrego. Samorząd Uczniowski dołączył do akcji „Wyślij pączka do Afryki” i zorganizował kiermasz słodkości z pączkiem w roli głównej.

Z pomocą rodziców, którzy dostarczyli nam wypieki, naszych wolontariuszy i tych, co zakupili słodycze udało nam się zebrać 457 zł. Pieniądze zostały już wysłane do fundacji „Kapucyni i Misje” z przeznaczeniem na zakup leków dla chorych dzieci w szpitalu prowadzonym przez misjonarzy w rejonie Ngaoundaye Republiki Środkowoafrykańskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję.

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "ZAKAMAREK – EKOTRIKI NA KĄCIKI"

• W roku szkolnym 2023/2024 klasa I B dołączyła do projektu "Zakamarek – ekotriki na kąciki".

Celem projektu jest wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości,

posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz ucznia.
            Ponadto: stymulowanie dzieci do samodzielnej eksploracji świata; upowszechnianie idei zdrowego stylu życia; rozbudzanie wyobraźni, kreatywności, rozwijanie zdolności artystycznych; wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie; kształtowanie pozytywnych cech charakteru (chęć niesienia pomocy innym, empatia, odpowiedzialność); aranżacja kącików i ich wyposażenia z uwzględnieniem materiałów naturalnych i ekologicznych; kształtowanie i utrwalanie zachowań proekologicznych, prawidłowych nawyków żywieniowych; tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczo – ekologicznej poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie.

Przez pierwszy semestr zostały wykonane następujące zadania projektowe: "Ludziki z owoców i warzyw", "Kasztaniaki", "Martwa natura", "Roboty z materiałów wtórnych",  "Owocowe szaszłyki", "Gniotki antystresowe".

Dzieci bardzo angażują się w każde zadanie i z radością je wykonują.

Anna Magnucka

• DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

• Jak na karnawał przystało, w naszej szkole z inicjatywy SU odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VIII.

Każdy z uczniów mógł się przebrać. Odbył się konkurs na najciekawszy strój. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i wręczyła im drobne upominki.

W ostatnim tygodniu karnawału zapraszamy jeszcze na środową muzykę, na długiej przerwie.