• MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

• Dnia 25. marca 2023 r. w naszej szkole  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

Szkołę reprezentowali:

Nikodem Kotarak, Bartosz Kubiak, Liwiusz Łosoś, Hubert Banachowicz, Dominik Jasianek, Filip Brzeziński, Mateusz Kowalewski, Arkadiy Kravchenko, Denys Yevlanov, Valiukh Oleksandr.

Gratulujemy!

(D. Jańczak, R. Michalski)

• LEKCJA KALIGRAFII

• W piątek 24 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji kaligrafii.

Dzieci podczas zajęć poznali w przystępny sposób historię przyborów do pisania. Każdy wypróbował kilka podstawowych narzędzi dawnego i współczesnego skryby: pisanie gęsim piórem, stalówką maczaną w atramencie, rysowały lipowym patykiem, kopiowały przez kalkę ołówkową i techniczną.

Zajęcia miały na celu uświadomienie, zaciekawienie i nakłonienie trzecioklasistów do dbania o swój własny charakter pisma. Kaligrafia to przecież czysta przyjemność nie tylko dla czytającego, ale i piszącego.

W. Tobolska

• I Szkolny Konkurs Wiedzy o II wojnie światowej

• W dniu 20 stycznia 2023 roku odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy o II Wojnie Światowej dla klas ósmych zorganizowany przez Panią Emilię Dembińską.

"Zmagania wojenne" odbywały się w dwóch etapach: klasowym oraz międzyklasowym. Do drugiego etapu przeszło 19 uczniów: Ewa Jagła - 8a, Bartosz Tadych - 8b, Szymon Hryncewicz - 8b, Jakub Wolański - 8b, Bartosz Kledzik - 8b, Bartosz Zdunek - 8c, Bartosz Kotowsk i- 8c, Marcelina Stachowicz - 8c, Jakub Wiśniewski - 8c, Dominik Jasianek - 8c, Jagoda Ambrożuk - 8c, Dominika Ziarkowska - 8c, Jan Puchalski - 8d, Natalia Koman - 8d, Martyna Granops - 8d, Paweł Skiba - 8d, Sara Szmajda - 8e, Paulina Glazik - 8e oraz  Anna Czapska - 8e.

I miejsce zajął Jan Puchalski z klasy 8d

II miejsce zajął Bartosz Tadych z klasy 8b

III miejsce zajęła Ewa Jagła z klasy 8a

Gratulacje:-)

(E. Dembińska)

• „NA POMOC DLA KINGI”

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc w gromadzeniu funduszy na najdroższy lek świata (kosztujący 9 milionów złotych) dla Kingi Rydz, dziewczynki chorej na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

W ramach akcji zbieraliśmy rzeczy zdatne do użytku: odzież, koce, pościel, firany, obuwie. Rzeczy te zostały przekazane za pośrednictwem pilskiego stowarzyszenia Słabo i Niesłyszący „Migacze”, zostaną spieniężone - kilogram to 1 zł dla Kingi.

Ponadto podczas wywiadówek wolontariusze z klasy 7a zbierali do skarbonki Fundacji Siepomaga datki pieniężne.

Wszystkim Rodzicom i Uczniom dziękujemy za hojność, a uczniom z klasy 7a za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

• Wręczenie odznak Wzorowego Ucznia klasy V-VIII

• Dnia 21 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia odznak Wzorowego Ucznia.

Z rąk Dyrekcji Szkoły nagrody dumnie odebrali uczniowie wyróżniający się w nauce w I półroczu roku szkolnego 2022/2023:

V A

Anna Czapska
            Weronika Henyk
            Sara Szmajda

Aby utrwalić miłe chwile, podczas spotkania wykonane zostały zdjęcia pamiątkowe. Uroczystości towarzyszyły występy: taneczny (belgijka) oraz wokalny (piosenka – „W naszej klasie jak w rodzinie”) w wykonaniu uczniów klas IV.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II półroczu.

Wychowawcy klas IV, zdjęcia: W. Tobolska

• Wręczenie odznak Wzorowego Ucznia klasy I-IV

• We wtorek 21 lutego odbyła się uroczystość podsumowująca I półrocze. Celem spotkania było uhonorowanie tych uczniów, którzy w minionym okresie okazali się najlepsi.

Swoją wzorową postawą i dobrymi wynikami w nauce zasłużyli na miano Wzorowego Ucznia oraz otrzymali odznakę „Wzorowego Ucznia”.

Uczniowie wyróżniający się w nauce w I półroczu roku szkolnego 2022/2023:

I A

Jakub Siedłowski
            Przemysław Sobolewski
            Nikodem Speyer

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy wytrwałości w pracy oraz licznych sukcesów w kolejnym półroczu.

Miłym akcentem muzycznym były występy uczniów z klas drugich. W ich wykonaniu mogliśmy posłuchać piosenek o tematyce zimowej z akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach.

J. Nuszczyńska, J. Czarnecka, zdjęcia: W. Tobolska

• DZIEŃ POSTACI

• Ostatnie dni karnawału sprzyjały „przebierankom”. Samorząd Uczniowski zaproponował „Dzień postaci”.

Uczniowie przebrali się za dowolne postacie inspirując się bajkami, powieściami, czy filmami dla dzieci. Kreatywność naszych uczniów była niemała - widzieliśmy Batmana, pirata, Indiankę, budowlańca, niedźwiadka, kaczora i wiele innych postaci. Tego dnia w szkole zapanowała luźna, radosna atmosfera, integrująca  uczniów.

• RATUJEMY MISIA – edukacja z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych

• Dnia 16 lutego 2023 r. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zorganizowanego w grupie spotkania uczniowie klas pierwszych mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na misiu - maskotce. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

(J. Polasik)

• TYDZIEŃ Z LABORATORIUM

• W ramach realizacji założeń programu Laboratorium Przyszłości, w naszej szkole odbył się tydzień z laboratorium. Uczniowie klas siódmych i ósmych w ostatnim tygodniu przed feriami mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach, podczas których tworzyli swoje własne projekty.

(A. Kacza)