• PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

• Zakończyliśmy VI edycję akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowaną przez  UNICEF Polska.

Mieliśmy okazję zobaczyć wystawę laleczek przygotowanych przez uczniów. Laleczki te były niezwykłe, gdyż symbolizowały pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Wszystkie laleczki były przepiękne, w ich wykonanie dzieci wraz ze swoimi rodzinami włożyły dużo serca.

Podczas wystawy była możliwość zaopiekowania się wybraną laleczką, przekazując przy okazji darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. W naszej szkole zebraliśmy aż 845 zł

Zebrane środki UNICEF przeznacza rzecz najuboższych dzieci na całym świecie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.

(A. Soroczyńska)

• MIEJSKI KONKURS MITOLOGICZNY ,,NA OLIMPIE”

• 18 marca 2022r.w piątkowe popołudnie odbył się Miejski Konkurs Mitologiczny ,,Na Olimpie’’ w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile.

Uczennice naszej szkoły Hanna Michniewicz i Joanna Kubas z klasy Va zajęły zespołowo zaszczytne II miejsce. Dziewczynki wykazały się bardzo dobrą znajomością mitologii. Uczestnicy zmagali się z pytaniami otwartymi oraz zamkniętymi dotyczącymi znajomości najważniejszych mitów antycznej Grecji. Uczniowie biorący udział w konkursie mogli nie tylko utrwalić swoje wiadomości o bogach, ale także poszerzyć swoją wiedzę z mitologii.

Gratuluję zwyciężczyniom! Życzę dalszych sukcesów.

Beata Smulska

• DZIEŃ POSTACI

• Pomysłem Zarządu SU na Pierwszy Dzień Wiosny była propozycja przebrania się w tym dniu za ulubioną postać z bajek, filmów, książek.

Kreatywność naszych uczniów była bardzo duża. Były postacie z „Kubusia Puchatka”, Gumisie, Shrek i inne. Pojawiła się także tajemnicza postać bosmana. Czyżby to był jeden z nauczycieli? Nie mogło zabraknąć kukieł Marzanny symbolizujących pożegnanie  zimy. Wydarzenie to rozweseliło naszych uczniów jak i pracowników Szkoły. W połączeniu z piękną, słoneczną pogodą był to naprawdę udany i pełen pozytywnej energii dzień.

R. Tałanda, zdjęcia W. Wiśniewska

• WYNIKI KONKURSU MUZYCZNEGO ,,MÓJ ULUBIONY INSTRUMENT’’

• W piątek 18.03.2022r. komisja wyłoniła zwycięzców KONKURSU MUZYCZNEGO DLA KL.IV ,,MÓJ ULUBIONY INSTRUMENT’’. Uczniowie wraz z rodzicami stworzyli wyjątkowe instrumenty muzyczne. Ocenie podlegała: pomysłowość, estetyka, inwencja twórcza, precyzja wykonania, oryginalność instrumentu.

WYNIKI KONKURSU

I MIEJSCE

Oskar Nowakowski kl. IVa, Maksymilian Niewrzałek  kl. IVa, Eliza Fertikowska kl. IVb,       Jakub Banachowicz kl. IVb

II MIEJSCE

Alicja Bracisiewicz kl. IVa, Mykyta Peregrym kl. IVb, Natalia Skrzypczyńska kl. IVb,            Eliza Dłużniewska kl. IVc

III MIEJSCE

Lena Borowska kl. IVa,Oliwier Brzeziński kl. IVa, Julia Krzyszka kl. IVa, Paweł Pionke kl. IVb, Maja Gądek kl.IVc

WYRÓŻNIENIA

Paweł Drozd kl. IVa, Bartosz Jedliński kl. IVa, Kasjan Łukaszewicz kl. IVa, Oskar Klockiewicz kl. IVa, Filip Seyda kl. IVa, Nadia Wasiłek kl. IVa, Antonina Skakoń kl. IVb, Laura Zielińska kl. IVb, Hanna Czapska kl. IVc, Emilia Dmochowska kl. IVc, Julia Melentin kl. IVc, Anastazja Wrońska kl. IVc

Rozdanie dyplomów i nagród nastąpi na lekcji muzyki.

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY! RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA POMOC I WSPÓŁPRACĘ.

Beata Smulska, Wiesława Tobolska

• DZIEŃ BARW UKRAIŃSKICH

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 11 marzec tego roku został wyznaczony na Dzień Koloru.

Chcąc zaznaczyć naszą solidarność z narodem ukraińskim, w tym trudnym dla nich czasie, wybraliśmy na Dzień Koloru barwy flagi ukraińskiej: niebieski i żółty. Uczniowie i nauczyciele tego dnia założyli ubrania właśnie w tych kolorach. Niektórzy mieli przypięte wstążeczki, serduszka niebiesko-żółte. W ostatnich dniach przybyło do naszej szkoły kilkoro uczniów z Ukrainy. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie mogli choć trochę poczuć się jak u siebie w kraju.

R. Tałanda, zdjęcia – W. Wiśniewska

• „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

• W najbliższą środę, tj. 9 marca w naszej szkole odbędzie się finał akcji charytatywnej „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez  UNICEF Polska.

Tego dnia w holu szkoły, na parterze odbędzie się wystawa laleczek przygotowanych przez uczniów. Laleczki te są niezwykłe, gdyż symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Wszystkie laleczki są przepiękne, w ich wykonanie dzieci wraz ze swoimi rodzinami włożyły dużo serca.

Podczas wystawy będzie możliwość zaopiekowania się wybraną laleczką, przekazując przy okazji darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. UNICEF sugeruje, by cegiełka wynosiła minimum 10 zł - kwota ta umożliwia zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Zebrane środki zostaną przekazane dla UNICEF.

Ponadto od 10 do 18 marca będzie możliwość głosowania na laleczkę, która reprezentuje naszą szkołę. Komisja składająca się z przedstawicieli uczniów i nauczycieli zdecydowała, że naszą szkołę zaprezentuje laleczka o imieniu Fari, którą uszył wraz ze swoją babcią Kacper z klasy 4c.

WSZYSTKIE LALECZKI SĄ PIĘKNE I ORYGINALNE! Niestety regulamin konkursu pozwolił na zamieszczenie zdjęcia tylko jednej laleczki, dlatego zdecydowaliśmy, że Eskimos Fari będzie reprezentował wszystkie nasze laleczki, a jest ich aż 60! Wszystkie są przepiękne!

Mimo, że na zdjęciu jest tylko Fari, to razem z nim są wszystkie laleczki!

Zachęcamy do przyłączenia się do głosowania. Szkoła, która zdobędzie najwięcej głosów będzie mogła gościć Majkę Jeżowską – Ambasadora Dobrej Woli Unicef.

Głosowanie będzie aktywne od 10 do 18 marca:

Jeszcze raz dziękujemy za przyłączenie się do akcji i zapraszamy wszystkich uczniów do podziwiania laleczek.

(A. Soroczyńska)