• Dzieci edukują EKOlogicznie

• "Dzieci edukują EKOlogicznie" pod takim hasłem uczniowie klasy III A uczestniczyli w czwartek 22.09.22 r. w happeningu.

Z wielkimi plakatami, transparentami udaliśmy się na Plac Stanisława Staszica, skąd wszyscy uczestnicy akcji przemaszerowali na Wyspę. Braliśmy udział w wielu konkursach, warsztatach, rozmawialiśmy z tematy ekologiczne. Zadowoleni, z nagrodami, różnymi ciekawymi książkami a przede wszystkim z większą świadomością proekologiczną wróciliśmy do szkoły.

(J. Polasik)

• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

W ramach obchodów zapraszam uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursach, do odwiedzania biblioteki, do korzystania z jej zbiorów.

1. KONKURS KLASOWY – „Która klasa wypożyczy najwięcej książek w miesiącu październiku?”

2. KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I – VIII - „Drugie życie starych gazet” (samodzielne wykonanie wycinanki ze starych gazet - dowolnej postaci literackiej w formacie A4)

3. KONKURS PLASTYCZNY PT. „Laurka z życzeniami dla biblioteki” dla uczniów klas I - III

4. LIGA FRAZEOLOGICZNA dla uczniów klas V i VI

Termin oddania prac: do dnia 14.10. 2022 r. Prace należy składać w bibliotece szkolnej.

Zachęcam do wspólnej zabawy!

(W. Tobolska – biblioteka szkolna)

• POETYCKO, JESIENNIE, PIĘKNIE

• „Zacznij jesień od wiersza, podaruj wiersz”

W czwartek 22 września uczniowie klasy 2 b wzięli udział w inauguracji programu „Poezja na targowisku”. Dzieci z uśmiechem rozdawały sprzedającym i kupującym klientom wiersze polskich poetów. Uczniowie spotkali się z sympatią pilan, którzy obdarowali ich owocami i warzywami.

W. Tobolska

• UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W UROCZYSTOŚCIACH MIEJSKICH

• Z dniu 17 września w 83. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w uroczystościach miejskich pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

Pamiętamy o ofiarach tej napaści na naszą Ojczyznę.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Dnia 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023.

Dyrektor szkoły Marzenna Urbaniak powitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała uczniów klas pierwszych  i czwartych, życzyła  wszystkim zgromadzonym ​ ​udanego startu i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Prowadząca uroczystość p. M. Chwiłkowska- Kępczyńska przypomniała o 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą w dniu 1 września delegacja uczniów naszej szkoły upamiętniła, biorąc udział w miejskiej uroczystości i składając  hołd  poległym i walczącym żołnierzom.

O oprawę artystyczną akademii zadbali uczniowie  klas 3a i 3b.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

B. Mikołajewska, J. Polasik, opiekunowie SU, zdjęcia: W. Tobolska