• WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• W dniu 28 września odbyły się w naszej szkole Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, które były poprzedzone kilkudniową kampanią wyborczą.

Kandydaci  na plakatach i ulotkach prezentowali swoje zainteresowania,  przedstawiali krótkie programy wyborcze oraz zachęcali do głosowania właśnie na nich.

Po jednodniowej ciszy wyborczej uczniowie wzięli udział w wyborach.

Komisja wyborcza - Justyna, Julka, Nikolas (VIIa) oraz Zuzia (VIa) podliczyła wszystkie głosy oraz sporządziła raport, w którym stwierdziła:

- w głosowaniu wzięło udział 401 uczniów z 21 klas

- 15 uczniów oddało nieważne głosy.

Do Rady Uczniowskiej weszło 13 kandydatów z najwyższą liczbą głosów: Klaudia, Maciej, Zosia, Michał, Błażej, Daniel, Ola, Jagoda, Klara, Kacper, Kinga, Amelia, Karolina.

Wszystkim wybranym uczniom serdecznie gratulujemy a pozostałych kandydatów oraz całą społeczność uczniowską zapraszamy do współpracy.

(D. Zubowicz, E. Frankowska - opiekunki SU)

• PASOWANIE NA UCZNIA

• W tym roku uroczystość pasowania na ucznia odbyła się na terenie Aquaparku w Muzeum Misia.

Dnia 17 września uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej. Przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klas najmłodszych to najbardziej podniosła i wzruszająca uroczystość, która wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Sebastian Dzikowski, Dyrektor Szkoły – Marzenna Urbaniak, Wicedyrektor Szkoły – Bogusława Klec oraz nauczyciele, rodzice, dziadkowie pierwszoklasistów. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor M. Urbaniak, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszaków. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki. To był egzamin, który zdali śpiewająco – na szóstkę! Najważniejszym momentem uroczystości było złożone przez dzieci ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał pan prezydent Piotr Głowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków i słodyczy. Dodatkową niespodzianką było zwiedzanie wystawy oraz wspólna zabawa. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

(J. Czarnecka, A. Moszyk, zdjęcia J. Czarnecka, H. Bogusławska)

• 79. ROCZNICA AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ oraz 100-LECIE ZWIĄZKU INWALIDÓW WOJENNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

• W poniedziałek 17 września 2018r. o godzinie 12.00 na Placu Staszica przy Pomniku Ofiar Stalinizmu odbyły się obchody 79. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę oraz 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej.

Przy pomniku, wieńce oraz wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz delegacje szkół, różnych instytucji organizacji.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego: Amelia, Mateusz, Natalia i delegacji w składzie Paulina, Patrycja.

(E. Frankowska - opiekun SU)

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

• Dnia 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.
            Dyrektor szkoły Marzenna Urbaniak powitała wszystkich uczniów i  pracowników szkoły, a  następnie przedstawiła nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w naszej szkole.
            Szczególnie gorąco powitała uczniów klas pierwszych  i czwartych, życzyła  wszystkim zgromadzonym ​ ​wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Prowadząca uroczystość Natasza - uczennica klasy VIIa przypomniała
            o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą w dniu 1 września delegacja uczniów naszej szkoły upamiętniła, biorąc udział w miejskiej uroczystości i składając  hołd  poległym i walczącym żołnierzom.
            O oprawę artystyczną akademii zadbali uczniowie  klas 3a i 3b.  Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

(D. Zubowicz, E. Frankowska - opiekunki SU)

• 79. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

• 1 września 2018 r. o godz. 12.00 na placu Zwycięstwa w Pile odbyła się uroczystość obchodów 79. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Przy pomniku, wieńce oraz wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz delegacje szkół, różnych instytucji i organizacji.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego i delegacji w składzie: Paulina, Julka, Cyprian oraz Małgosia i Mateusz.

zobacz>

(E. Frankowska, D. Zubowicz - opiekunki SU)