• WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

• Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „Wszystkie Kolory Świata”, organizowanej przez  UNICEF Polska.

Projekt polega na przygotowaniu szmacianych laleczek UNICEF.

Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda lalka będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybierają kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określają jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczają w „akcie urodzenia”.

W marcu w naszej szkole odbędzie się wystawa laleczek przygotowanych przez uczniów - Dzień Wszystkich Kolorów Świata. Podczas tego dnia będzie można zaopiekować się wybraną laleczką, przekazując jednocześnie darowiznę dla UNICEF Polska.
            Zebrane środki UNICEF przeznacza na rzecz ratowania życia dzieci, na zakup szczepionek dla dzieci z najuboższych krajów na świecie.

Jak przygotować laleczkę?

Laleczki przygotowujemy w oparciu o wykrój udostępniony przez UNICEF. Dzieci tworzą swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wybrały.

Należy także uzupełnić „akt urodzenia” laleczki – specjalny dokument, w którym umieszcza się fotografię swojej laleczki, bądź rysuje jej portret oraz wpisuje dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/hobby.

Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – wystarczy narysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim wypełnieniem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania!

W załączniku dostępny jest wykrój laleczki oraz „akt urodzenia”

ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO TEJ AKCJI.

LALECZKI MOŻNA PRZYNOSIĆ DO SZKOŁY DO KOŃCA LUTEGO B.R. DO GABINETU PSYCHOLOGA/PEDAGOGA SZKOLNEGO.

Wystawa laleczek - Dzień Wszystkich Kolorów Świata odbędzie się w marcu, w podanym później terminie.

Laleczka_wykroj.pdf

Akt_urodzenia_laleczki.pdf

(A. Soroczyńska)

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Na spotkaniu uczniowie wykazali się znajomością bajek, baśni i bohaterów książek. Pierwszoklasiści  obejrzeli także film na temat powstania książki, złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
            (Wisława Szymborska).

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej!

W. Tobolska

• SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY KLAS III

• Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w  szkolnym konkursie „Mistrz kaligrafii”. Zadaniem konkursowym było kaligraficzne przepisanie fragmentu tekstu. Oceniano: estetykę zapisu, kształt i sposób łączenia liter, oraz poprawność, ortograficzną i interpunkcyjną tekstu.

Mistrzem kaligrafii I półrocza roku szkolnego 2021/2022

klas trzecich został – Patryk Półtorak z klasy III a.

II miejsce i tytuł wicemistrza uzyskała Lena Pawlak z kl. III a.

III miejsce –  Nikodem Speyer z kl. III c

Wyróżnienie –  Julia Bukowska z klasy III a

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

(W. Tobolska, J. Czarnecka)

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz "Fundacji Małych Stópek" w ramach akcji "Paczuszka dla maluszka". Zebrane dary zostały przekazane do Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech" w Wałczu.

Ich ilość przerosła nasze oczekiwania!

Dziękujemy za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

(A. Soroczyńska)