• WYCIECZKA KLAS Vb, Vc i Vd DO WROCŁAWIA

     • W dniach 25-26.04.2019r. uczniowie z klas VB, VC i VD wraz z opiekunami uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Wrocławia. Pierwszego dnia zachwycaliśmy się piękną architekturą Wrocławia i zwiedzaliśmy Hydropolis. Po noclegu w pięknym hoteliku, gdzie było do tego pyszne jedzenie,  miła i cierpliwa obsługa (nasi kochani uczniowie wielokrotnie zamykali pokoje razem z kartą-kluczem w środku ;-)), śpiewając „Idziemy do zoo” wyruszyliśmy zwiedzać zoo. Zachwycił nas przede wszystkim wodny świat. Polecamy Wrocław, jest to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a zaryzykujemy powiedzieć, że też na świecie!

      Opiekunowie grupy: Dorota Małuch, Natalia Węglicka, Ryszard Mostek i Michał Mazur.

      (N. Węglicka)

     • REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI

     • W sobotę 12 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski pt. „Mój ulubiony wiersz”.

      Miło mi  poinformować, że nasi uczniowie zostali jego laureatami:

      III miejsce  - Kornelia Wódzka kl. 2 a.
      Wyróżnienie - Oliwia Wieczorek kl. 2 a

      Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratuluje wyróżnionym!

      (W. Tobolska)

     • WIELKANOCNA ZBIORKA ŻYWNOŚCI

     • W dniach 5 i 6 kwietnia 2019 r. odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywności w Pile.

      35 wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli chętnie włączyli się do akcji zbierając produkty spożywcze w sklepie „Biedronka” przy ulicy Okrzei 6. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozdawali ulotki i zachęcali do zbiórki.

      Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórkę Nauczycielom i Uczniom.

      (A. Soroczyńska)

     • DETEKTYWI Z JEDYNKI

     • W sobotę, 6.04.2019 Kamil i Filip z klasy szóstej wzięli udział w grze miejskiej, która odbyła się w ramach Festiwalu „Kryminalna Piła”.

      „Detektywi z Jedynki” wcielili się w policyjnych śledczych, by rozwiązać zagadkę zaginionego starodruku.

      Chociaż kilkugodzinny spacer po Pile połączony z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia oraz umiejętności rozmowy z innymi ludźmi wymagał dużego wysiłku, chłopcy wrócili do domów w doskonałych nastrojach.

      (A. Soroczyńska)

     • MIEJSKI TURNIEJ „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

     • 4 kwietnia 2019 r. odbył się  Miejski Turniej „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Pile.

      Naszą szkołę reprezentowali: Jakubowski Michał kl. VIa, Kuczyński Kamil kl. VI c, Latosińska Anna kl. VIc, Sadoch Julia kl. VIc. Uczniowie pilskich szkół rozwiązywali testy i krzyżówki związane z Bezpieczeństwem w Ruchu Drogowym. Nasi uczniowie zajęli I miejsce i przeszli do etapu powiatowego.

      Naszym uczniom Gratulujemy!!!

      Życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

      (E. Żukowska)

     • MIEJSKI KONKURS WIEDZY ZINTEGROWANEJ „INTEGRANCIK” DLA KLAS III

     • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że zwyciężczynią Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej „Integrancik” została JULIA BOLESTA uczennica kl. IIIa zdobywając I miejsce i tytuł „Mistrza – Integrancik 2019”.

       Konkurs odbył się 6 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Julia Bolesta, Weronika Bogdańska kl. IIIa, Anita Wieczorek kl. IIIa, Filip Hoffmann kl. IIIa, Mykhailo Tieriekhov kl. IIIa, Iga Michniewicz kl. IIIb, Klara Buczel kl. IIIb, Krystian Parecki kl. IIIb. Wyróżnienie otrzymali: Weronika Bogdańska i Filip Hoffmann. Puchar Przechodni otrzymuje nasza szkoła. Dla szkoły jest to wyróżnienie, gdyż po raz drugi uczennica naszej szkoły otrzymała tytuł Mistrza, a szkoła Puchar Przechodni.

      Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Julii, Weronice i Filipowi jeszcze raz gratulujemy sukcesu!!!

      Podsumowanie miejskiego konkursu „Integrancik” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły planowane jest 17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile.

      (J. Czarnecka)

     • KLASA I A Z WIZYTĄ W SZKOLE POLICJI W RAMACH „VII FESTIWALU KRYMINAŁU – KRYMINALNA PIŁA”

     • Dnia 5 kwietnia br. klasa I a wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez RCK i Szkołę Policji w ramach „VII FESTIWALU KRYMINALNA PIŁA 3-6 KWIETNIA 2019”.

      Spotkanie otworzyła p. Ewa Kamińska, na które zaprosiła autorkę książek dla dzieci, p. Agnieszkę Urbańską, oraz technika kryminalnego, młodszego aspiranta, Jacka Cyrana. Pani Agnieszka przedstawiła dzieciom pacynkę, której zadaniem było przybliżyć im postać Wandzi Węszynos, bohaterki wielu jej książek. Uczniowie odczytywali fragmenty książek o Wandzi oraz rozwiązywali zagadki. Technik kryminalny zaprezentował swoją „magiczną” walizkę i pobrał od dzieci odciski palców, które następnie przekazał im na pamiątkę. Organizatorzy festiwalu przygotowali dla każdego uczestnika książkę autorstwa p. Agnieszki Urbańskiej oraz okolicznościowe zakładki. Uczniowie aktywnie i z zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach. Było to dla nich bardzo emocjonujące przeżycie oraz wspaniała przygoda.

      (J. Nuszczyńska)

     • WIOSNA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W PILE

     • 4 kwietnia uczniowie Koło Recytatorskiego naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Pile.

      Mieszkańcom Domu zaprezentowali wiosenno-świąteczny program. Jak zwykle były to chwile wzruszeń, radości. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkanie i na pewno odwiedzimy już w nowym roku szkolnym.

      (W. Bury, W. Tobolska)

     • UCZEŃ KLASY PIĄTEJ LAUREATEM KONKURSU MATEMATYCZNEGO

     • Dnia 28.03.2019 r. w SP nr 7 w Pile odbyła się III edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mistrz rachunków” dla klas V.

      Wzięli w nim udział uczniowie z 10 szkół podstawowych naszego miasta. Zawodnicy w ciągu 45 minut musieli rozwiązać 100 zadań, które wymagały sprawnego liczenia arytmetycznych, biegłości w prowadzeniu  rozumowania, zastosowania wiedzy w praktyce, a przede wszystkim logicznego myślenia. Była tam także reprezentacja naszej szkoły: Martyna Wałcerz-Mołduch oraz Remigiusz Pawlak z klasy 5a. Remigiusz uzyskał fantastyczny wynik 96 punktów na 100 punktów możliwych. Uzyskał zaszczytne II miejsce i został laureatem tego konkursu.
      Serdecznie gratulujemy.

      (P. Wernicki)

     • HANNA MICHNIEWICZ ZWYCIĘŻCZYNIĄ MIEJSKIEGO KONKURSU „MAŁY MATEMATYK”

     • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Hanna Michniewicz, zdobyła I miejsce i zaszczytny tytuł „Małego Matematyka” w XII edycji Miejskiego Konkursu „Mały Matematyk”.

      Konkurs odbył się 16 marca br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile i wzięło w nim udział 94 uczniów klas drugich ze wszystkich pilskich szkół. W czerwcu planowana jest uroczystość podsumowania miejskich konkursów, na której Hania odbierze tytuł i nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego. Ogromnie cieszymy się z sukcesu Hani i serdecznie jej gratulujemy!

      (J. Nuszczyńska)