• DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1 B

• Dnia 2 czerwca 2023 r. klasa 1 b z okazji "Dnia Dziecka" wybrała się do Pilskiego Parku Rozrywki Jump Extreme.

Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechem na twarzach.

D. Ruc

• CZWARTKI LA

• W dniu 1.06.2023 r. na stadionie powiatowym w Pile odbył się meeting sportowy XXVII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

W zawodach startowały dzieci z pilskich szkół podstawowych oraz dzieci ze szkół podstawowych z powiatu pilskiego. Nasza szkolna reprezentacja zdobyła w sumie 13 medali w następujących konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 1000m, skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą.

Nasi zwycięzcy: Maja Gondek, Laila Wnęk, Marta Kusz, Eliza Frertikowska, Laura Herman, Julia Buszka, Hanna Stepka, Emilia Jabłońska, Viktoriia Berazhanska, Ahlaia Yevdokymova, Franciszek Kłosiński, Kacper Lipicki i Paweł Stadnik.

Najlepsi zawodnicy zakwalifikują się na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi.

Gratulujemy!!!

M. Mankiewicz

• LEKCJA MUZYKI TEMAT: MUZYCZNY KANON, CZYLI USPRAWIEDLIWIONE SPÓŹNIENIE.

• Najpopularniejszym kanonem na świecie jest piosenka ,,Panie Janie’’. Słowa tego utworu przetłumaczono na wiele języków. Uczniowie kl.IVa na lekcji muzyki nauczyli się śpiewać kanon ,,Panie Janie’’ w języku polskim, niemieckim i francuskim.

Do śpiewu włączyli ruch-gestykulację rytmiczną. Lekcja muzyki była przyjemną nauka i zabawą. Uczniowie uczestniczyli w lekcji z wielkim zaangażowaniem, a zabawa była doskonała. Lekcje przygotowały i przeprowadziły-nauczycielka muzyki Beata Smulska i pani Dorota von See, która odbywa praktyki w SP1 w Pile. Pani Dorota już dwa razy była gościem na lekcji muzyki. Tym razem wspólnie z nami przeniosła się w piękny świat muzyki. Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozostanie dla nas miłym wspomnieniem.

link: https://www.dropbox.com/s/ce2ilil8bqs73y0/Film%20muzyczny.mp4?dl=0

Beata Smulska