• PARADA EUROPEJSKA I FESTYN INTEGRACYJNY

• W piątek 5 kwietnia odbył się w naszym mieście Parada Europejska i Festyn Integracyjny.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie obejmowało przemarsz pochodu, który składał się z delegacji wszystkich pilskich podstawówek, które reprezentowały kraje Unii Europejskiej. „Jedynka” prezentowała Polskę.                          Po pięknej paradzie ulicami Piły, uczniowie dotarli do Parku na Wyspie, gdzie każda ze szkół przedstawiała swój kraj na scenie. Wszyscy nasi uczniowie byli przebrani w stroje charakterystyczne dla naszego  kraju. Była polska szlachta, postacie historyczne i barwy  biało – czerwone. Na Wyspie oprócz występów można było zobaczyć pięknie przystrojony domek, w którym pokazaliśmy różnorodność naszej polskie kultury, oraz częstowaliśmy gości polskim jedzeniem. Impreza była wyjątkowo udana, a nasi uczniowie bardzo zadowoleni z tak spędzonego czasu.

I. Towgin

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, stawiając sobie za cel zwiększanie wiedzy na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

Nasza szkoła włączyła się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia do odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem uczniowie uczestniczyli w pogadance i uświadomili sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość.  Obejrzeli również film „Amazing things happen" oraz prezentacje słynnych osób ze spektrum autyzmu.

W ten dzień uczniowie na znak solidarności z osobami autystycznymi przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

M. Armuszewska, A. Magnucka

• SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU WOKALNEGO „PIOSENKI MAJKI JEŻOWSKIEJ I JACKA CYGANA” W KATEGORII KLAS I-III

• W czwartek 4 kwietnia w auli szkolnej odbyły się szkolne eliminacje konkursu wokalnego „Piosenki Majki Jeżowskiej i Jacka Cygana”.

Do konkursu zgłosiło się 6 reprezentantów z klas I-III. Po długich i ciężkich obradach jury wyłoniło trzech zwycięzców: Helenę Kucharczyk z klasy I a, Anhelinę Seredę z klasy II a i Jakuba Futerskiego z klasy III a. Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować naszą szkolę w etapie miejskim konkursu, który odbędzie się 16 kwietnia w Salezjańskiej Szkole Podstawowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

J. Nuszczyńska

• 30. KONKURS ORTOGRAFICZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU PILSKIEGO

• W sobotę 23.03.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się jubileuszowy 30. Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego.

Naszą szkołę reprezentowali w tym konkursie mistrzowie ortografii poszczególnych poziomów klas, w gronie których znaleźli się następujący uczniowie: Bianka Krause z kl.III a, Julia Woźniak z kl.IV a, Patryk Uchman z kl.V b, Wiktoria Stenclewicz z kl.VII b oraz Julia Bolesta z kl.VIII a. Wszyscy uczestnicy musieli podjąć wyzwanie napisania najeżonych trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi różnych tekstów dyktand. Miło nam ogłosić, że w tej grupie uczniów znalazł się jeden laureat, to Patryk Uchman z kl.V b, który zajął III miejsce w poziomie klas V. Serdecznie gratulujemy!

Ryszard Mostek