• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • (zdjęcia: A. Rajter)

     • POŻEGNANIE KLAS VIII

     • 18 czerwca 2019 roku pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

      Na uroczystości obecna była dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Pani dyrektor, Marzenna Urbaniak, życzyła młodzieży powodzenia i sukcesów w przyszłym życiu.

      Wśród ósmoklasistów byli tacy, którzy ukończyli szkołę podstawową z wyróżnieniem:

      Klasa VIIIa:

      Paulina Ferfet, Natalia Piątek, Mateusz Dera, Cyprian Brzezinski, Klaudia Nielipowicz, Amelia Olszewska, Zofia Płowens, Oliwier Subotkiewicz

      Klasa VIII b:

      Oliwia Kapturska, Wiktoria Jurczyńska, Martyna Stasiewicz, Nikola Zarańska

      Klasa VIII c:

      Aleksandra Kurkiewicz, Julia Glazik, Oliwia Szudarek Mateusz Rożniakowski

      Uchwałą Rady Pedagogicznej Prymusem Szkoły w roku szkolnym 2018/19 została Aleksandra Kurkiewicz, uczennica klasy VIII c.

      To był szczególny dzień dla rodziców, nauczycieli, wychowawców i samych ósmoklasistów. Wszystkim absolwentom życzymy realizacji wszystkich marzeń!

      (S. Dzikowska, zdjęcia: D. Ślusarczyk)

     • KONKURS KALIGRAFICZNY UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

     • W poniedziałek  10 czerwca 2019 r. odbył się szkolny konkurs kaligraficzny o tytuł mistrza kaligrafii II semestru.

      Uczniowie przepisywali fragment książki. pt. „Mikołajek”. Ocenie podlegały  między innymi: prawidłowe proporcje w budowie liter, odpowiednie łączenie liter (płynność pisma), właściwe zagęszczenie liter, estetyka pisma, brak skreśleń i błędów ortograficznych.

      Mistrzem kaligrafii II semestru roku szkolnego 2018/2019 została Karolina Perska z kl.

       IV b , zaś wicemistrzem – Liliana Plata (również) z kl. IV b!

      Gratulujemy!

      (W. Tobolska, R. Mostek)                                        

     • WYCIECZKA DO BERLINA UCZNIÓW KLASY PATRONACKIEJ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

     • Cudownie kończą I etap nauczania języka niemieckiego uczniowie z Klasy Patronackiej z Językiem Niemieckim.

      W dniach 6-7.06.2019r. grupa uczniów z klasy IIIA z SP1 wspólnie z uczniami klasy IIIB z SP2 wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Berlina. Pod opieką swoich nauczycieli pani Natalii Węglickiej i pani Agnieszki Płóciennik przeżyli cudowne chwile w stolicy Niemiec. W pierwszym dniu zwiedzili miasto i Muzeum Techniki, w drugim bawili się w Legolandzie i zwiedzali Berlińskie Zoo. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Piły.

      Wycieczka była zaplanowana już w pierwszej klasie, jako punkt realizacji projektu „Klasa Patronacka z Językiem Niemieckim”. Dzięki dofinansowaniu, które otrzymali uczniowie SP1 od firmy GData, a SP2 od SAFHolland, stała się możliwa.

      Serdeczne podziękowania dla firmy GData od uczniów klasy IIIA z SP1!

      Zobacz filmik z wycieczki:  Berlin_0001.wmv

      Nauczyciel języka niemieckiego Natalia Węglicka

     • PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KOŁA KULINARNEGO

     • Przygotowywanie własnych, zdrowych i smacznych posiłków jest nie lada frajdą, tym bardziej jak wykonujemy je w gronie przyjaciół.

      Powstało więc koło kulinarne w wykafelkowanej, wyposażonej w cztery umywalki sali 02. Staraliśmy się, aby było zdrowo, więc  kisiliśmy kapustę, buraki, żur, przetwarzaliśmy pigwę. Używaliśmy dużo warzyw, a więc robiliśmy surówki, sałatki, czy wiosenne kanapki. Ale dzieci najbardziej cieszyły się, kiedy robiliśmy coś słodkiego np. kokosowe ciasteczka. Naszymi przepisami dzieliliśmy się z innymi uczniami poprzez przygotowanie gazetki pt. „Koło kulinarne dzieli się swoimi przepisami”.

      R. Tałanda

     • WYCIECZKA DO TORUNIA klasy IIIa i IIIb

     • Dnia 30 maja klasy III a i III b pojechały na wycieczkę do Torunia.

      Oglądaliśmy interesujący film w Planetarium, poznaliśmy najważniejsze zabytki Torunia, a na koniec spędziliśmy kreatywnie bawiliśmy się w Młynie Wiedzy. Zabawa ta polegała na samodzielnym działaniu dzieci, przybliżała im prawa fizyki i przyrody. 

      (A. Moszyk, J. Czarnecka)

     • MIEJSKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA PIŁY

     • W środę 15.05.2019 r. w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się tegoroczna edycja Miejskiego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych miasta Piły.

      Do konkursowych zmagań zostało zgłoszonych 22 uczniów, zwycięzców szkolnego etapu eliminacji. Uczestnicy musieli rozwiązać przygotowany dla nich test, w którym mieli wykazać się nie tylko ponadprzeciętną wiedzą i umiejętnościami z zakresu tego przedmiotu, ale zredagować na koniec wypowiedź pisemną zgodną z tematem i formą oraz poruszającą w swej treści i użytym języku. Po dwóch tygodniach od tej chwili, 30.05.2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie jego wyników. W obecności Dyrekcji SP 1, komisji konkursowej, nauczycieli będących opiekunami uczestników oraz ich rodziców ogłoszono listę siedmiu laureatów, którym zostały wręczone specjalne dyplomy uznania i okolicznościowe nagrody, a ich nauczycielom listy gratulacyjne. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy udziału, do których dołączono symboliczne upominki dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli. Wszystkim obecnym udzielił się podniosły i radosny nastrój, a na niektórych twarzach widać było oznaki satysfakcji i wzruszenia. Trudno się temu dziwić, przecież w konkursie spotkali się naprawdę najlepsi z najlepszych, którym ojczyste słowa leżą głęboko na sercu i potrafią wyrazić to najpiękniej, jak tylko się da. Wszystkim laureatom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy wielu dalszych sukcesów na drodze odkrywania piękna i mocy ojczystej mowy.

      (R. Mostek)

     • XIII MIEJSKI I POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „MAŁA I WIELKA POLSKA”

     • Dnia 21 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbył się XIII Miejski i Powiatowy Konkurs Historyczny „Mała i Wielka Polska”  pod patronatem Prezydenta Miasta Piły.

      Dnia 21 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbył się XIII Miejski i Powiatowy Konkurs Historyczny „Mała i Wielka Polska”  pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Nikolas Bykowski, Igor Smoguła  i  Wiktoria Zawalniak,   (klasa VIIa) oraz Maciej Rawicki i Piotr Szczap ( klasa VII b).  Sukces odnieśli: Piotr Szczap, który zajął III miejsce oraz Igor Smoguła i Witoria Zawalniak, uzyskując tytuł Laureata. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca w auli  Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile.

      Wszystkim serdecznie gratuluję!!!

      (I. Towgin)

     • HAPPENING NA WYSPIE

     • W poniedziałek 3 czerwca klasy 2 a i 2 b wzięły udział w happeningu „Lokomotywa w Parku na Wyspie” zorganizowanym w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Sportowcy czytają dzieciom”.

      Uczniowie wysłuchali czytanego wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, wykonywali zadania sportowe i zadania związane z treścią wiersza, a na koniec malowali farbami lokomotywę z wypełnionymi (zgodnie z treścią) wagonami. Teraz już na pewno zapamiętają ten wesoły i bardzo znany wiersz!

      (W. Tobolska, J. Polasik, B. Mikołajewska)

     • KONKURS KALIGRAFICZNY KLAS II– III

     • W dniach 27 i 30  maja odbyły się szkolne konkursy o tytuł  „Mistrzów kaligrafii” dla uczniów klas II i III.

      Uczniowie klas drugich przepisywali fragment książki W. Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie”, a uczniowie klas trzecich fragment książki. Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją.

      Mistrzem kaligrafii klas drugich została Natalia Maluga kl. II b, klas trzecich -  Weronika Bogdańska kl. III a.

      Klasy II -   II miejsce Nikola Nawrocka kl. II b

                        III miejsce Hanna Michniewicz kl. II a

      Klasy III - II miejsce Julia Bolesta kl. III a

                        III miejsce Anita Wieczorek kl. III a

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

       Warto pamiętać, że lepiej zapamiętujemy informacje, kiedy notujemy je ręcznie!

      (W. Tobolska, J. Czarnecka)