Aktualności
.
.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
- 8
POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH
- 31
zdjęcia: D. Zubowicz
KLASY IV W KINIE
25 czerwca 2026 r. uczniowie klas IVa i IVb wraz z wychowawczyniami wybrali się do kina Helios na seans filmu „Toy Story 5”.
Film dostarczył wszystkim wielu emocji, uśmiechu i dobrej zabawy.
Po seansie, zgodnie z naszą tradycją, udaliśmy się na pyszne lody. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, rozmów i miłego zakończenia roku szkolnego.
D. Zubowicz
WYCIECZKA ROWEROWA NAD JEZIORO PŁOTKI
23 czerwca klasa 6b wyruszyła rowerami nad Jezioro Płotki.
6Wyposażeni w kaski i dobre humory podziwialiśmy przyrodę i cieszyliśmy się z ruchu na świeżym powietrzu.
Nad jeziorem czekał na nas prowiant przygotowany przez rodziców.
Piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Nie obyło się bez przygód i awarii roweru.
Wycieczka była okazją do powtórzenia zasad ruchu drogowego oraz integracji zespołu klasowego. Uczniowie wykazali się dyscypliną i empatią. Udowodnili, że nauka na zajęciach z wychowania komunikacyjnego nie poszła w las!
K. Cebula-Czajkowska, E. Żukowska
PIKNIK SZKOLNY i PCHLI TARG
klasa VIa
BEZPŁATNA PROFILAKTYCZNA OPIEKA ZDROWOTNA, w tym do okresowe testy przesiewowe i kompleksowe bilanse zdrowia:
SZTAFETOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU PILSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W dniu 19 czerwca 2026 w Aquaparku w Pile odbyły się Sztafetowe Mistrzostwa w Pływaniu pilskich szkół podstawowych.
W zawodach wystartowały wszystkie szkoły. Nasi zawodnicy szczęśliwie dopłynęli do mety 😃. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki poczęstunek.
Naszą szkołę reprezentowali: Michalina Kowalska, Kornelia Heymann, Anhelina Sereda, Amelia Wdowiak, Tymoteusz Propokowicz, Michał Gałka, Alan Kwaśny i Wiktor Kozik.
M. Mankiewicz
UROCZYSTOŚĆ „SPOŁECZNIK” 2026
18 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta gala „Społecznik”, wpisująca się w obchody Roku Staszicowskiego.
6Wydarzenie było okazją do uhonorowania osób, które w szczególny sposób angażują się w działalność społeczną i bezinteresowną pomoc na rzecz innych.
Mottem tegorocznej uroczystości były słowa Stanisława Staszica: „Być narodowi użytecznym”. To właśnie ta idea przyświeca wszystkim wyróżnionym, którzy swoją postawą pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki zaangażowaniu, życzliwości i pracy na rzecz innych.
Główną częścią uroczystości było zaprezentowanie sylwetek osób, które otrzymały honorowy tytuł Społecznika. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki będące wyrazem uznania za ich zaangażowanie, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz aktywną postawę społeczną.
Honorowy tytuł Społecznika w tym roku otrzymali: Pani Maria Kopeć, Pani Elżbieta Martka, Pani Agnieszka Witt, Pani Natalia Woźniak, Pan Andrzej Zaranek, Pan Łukasz Zaranek oraz uczennica klasy 6 b Malwina Kanecka.
A. Soroczyńska
INTEGRACJA PRZY KRĘGLACH
Uczniowie klasy IVa byli na kręgielni, gdzie czekała na nich świetna zabawa i sportowe emocje.
4Każdy miał okazję spróbować swoich sił w grze w bowling, kibicować kolegom i koleżankom oraz spędzić czas w miłej atmosferze. Nie brakowało radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Wyjście było doskonałą okazją do integracji klasy i wspólnego aktywnego spędzenia czasu. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach i z chęcią powtórzyliby taką wycieczkę.
Iwona Towgin
WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
Uczniowie klas ósmych wspaniale zintegrowali się podczas wycieczki do Agroturystyki
u Króla, która odbyła się 17 czerwca.4W malowniczym otoczeniu przyrody młodzież brała udział w emocjonujących rozgrywkach paintballa. Uczniowie sprawdzili swoje siły i zmysł taktyczny na specjalnie przygotowanym terenie z zasiekami i kryjówkami. Zdrowa rywalizacja dostarczyła wszystkim mnóstwa adrenaliny i śmiechu. Po zaciętej walce przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Ósmoklasiści wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku, korzystając
z uroków leśnej polany i urokliwej wiaty biesiadnej. Czas wolny upłynął na rozmowach, spacerach i odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i telefonów.To wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczniów jako wspaniałe zwieńczenie ich wspólnych lat w szkole podstawowej.
A. Rajter
POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ W WIELKIM STYLU! BAL ÓSMOKLASISTÓW ZA NAMI!
Nasi najstarsi uczniowie świętowali zakończenie ważnego etapu nauki podczas uroczystego balu.
1Wspólnie spędzone chwile pełne były radości i świetnej zabawy. Na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Uczniowie zadbali o odświętne, wieczorowe stroje. Dziewczęta błyszczały
w pięknych sukienkach, a chłopcy prezentowali się niezwykle elegancko w garniturach. Wieczór rozpoczął się od powitania gości oraz wspólnych, pamiątkowych zdjęć.Po smacznym poczęstunku parkiet błyskawicznie zapełnił się tańczącymi grupami przyjaciół. Świetna muzyka porwała do zabawy każdego. Wspólnych tańców, skoków i głośnych śpiewów nie było końca. To był wieczór przepełniony młodzieńczą energią.
Ten udany wieczór nie odbyłby się bez ogromnego zaangażowania. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie sali, dekoracji oraz pysznego jedzenia.
Gratulujemy Ósmoklasistom wspaniałej zabawy!
A. Rajter
BEZPIECZNE WAKACJE
16.06.2026 r. dla wszystkich klas odbyły się spotkania profilaktyczno-informacyjne, dotyczące bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.
Zwrócono uwagę na zagrożenia mogące wystąpić podczas letniego wypoczynku oraz przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego. Podkreślono znaczenie odpowiedzialnych decyzji, dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz szacunku dla innych.
Pamiętajmy, że wakacje są czasem odpoczynku i zabawy, ale bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu.
(M. Chwiłkowska-Kępczyńska, A. Soroczyńska, E. Żukowska)
WIOSNA WJEŻDŻA – HEJT WYJEŻDŻA
W dniu 10.06.2026 r. uczniowie klas 5a, 7a, 7b, 7c, 8a oraz 8c uczestniczyli w prelekcjach profilaktycznych realizowanych w ramach projektu Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile „Wiosna wjeżdża – hejt wyjeżdża”.
Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia:„Hejt – gdzie kończy się żart, a zaczyna paragraf. Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa”„Hejt, zaufanie i walka o akceptację – jak naprawdę działają relacje?”"Hejt. Siła słów. Twoja decyzja"
Prelekcje uświadomiły uczniom, że hejt nie jest niewinnym żartem, lecz działaniem, które może wyrządzić drugiej osobie realną krzywdę i nieść za sobą konsekwencje prawne. Spotkania skłoniły uczestników do refleksji nad własnym sposobem komunikowania się, zarówno w świecie rzeczywistym jak i w Internecie.
„Słowa mają moc – mogą ranić, ale mogą też wspierać. Zanim coś napiszesz lub powiesz, zastanów się, jaki wpływ będzie to miało na drugiego człowieka.”
A. Soroczyńska
EDUKACYJNA WIZYTA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR3 W PILE – „SZKOŁA UCZY, BAWI, OPOWIADA’’
W ramach zaplanowanego cyklu spotkań ,,Szkoła uczy, bawi, opowiada’’ wraz z uczennicami z koła wokalno - artystycznego klas IV-VII: Oliwią Kulińską, Leną Wikariak i Malwiną Kanecką gościłyśmy w grupach pięciolatków Publicznego Przedszkola nr3 w Pile.
2Podczas pierwszego spotkania opowiadałyśmy o naszej szkole, czytałyśmy bajkę, były również zagadki i występ artystyczny oraz wspólna zabawa. Dzieci były szczęśliwe i już nie mogą doczekać się wizyty w naszej szkole.
Beata Smulska
MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH „MAŁY MATEMATYK”
Dnia 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się XVIII Miejski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas Drugich „Mały Matematyk” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Lilianna Jędrzejczak, Remigiusz Pilarczyk, Wojciech Kania, Krzysztof Białas, Gabriela Czachowska z klasy II a oraz Jakub Kisiel z klasy II b. Uczniowie ci zostali wyłonieni drogą eliminacji szkolnych. Etap miejski polegał na rozwiązaniu testu o podwyższonym stopniu trudności.
Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Remigiusz Pilarczyk z klasy II a.Nagrodę Remik odebrał na uroczystej gali Miejskiego Podsumowania Konkursów „Mały Matematyk” i "Integrancik”, która odbyła się 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
J. Nuszczyńska
DZIEŃ BEZ PLECAKA
Maciej, Kacper 6a
JĘZYK POLSKI W PARKU MIEJSKIM IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE
W ramach lekcji języka polskiego dla obcokrajowców wybraliśmy się na spacer edukacyjny do parku.
2Głównym punktem naszego wyjścia było głośne czytanie dendrobajki pt. ,,O poszukiwaniu przyjaźni’’. Ta niezwykła opowieść o srebrzystym klonie stała się dla uczniów inspiracją do rozwijania wyobraźni i tworzenia opisów przyrody. Lekcja na świeżym powietrzu była doskonałą okazją do nauki nowych słów oraz rozwijania umiejętności językowych w praktyce.
Beata Smulska, Ryszard Mostek
WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW POLONISTYCZNYCH
LIGA FRAZEOLOGOCZNA „Leżeć do góry brzuchem” dla uczniów klas VI – VIII
KLASY VI
I miejsce – Malwina Kanecka kl. 6b
II miejsce – Jędrzej Hadzicki kl. 6a
III miejsce – Oliwia Kulińska kl. 6a
KLASY VII
I miejsce – Zuzanna Siwiak kl. 7b
II miejsce – Patryk Uchman kl. 7b
III miejsce – Nikodem Speyer kl. 7c
KLASY VIII
I miejsce – Stanisław Jasiński kl. 8a
II miejsce – Natalia Rumińska kl. 8a
III miejsce – Gabriela Poterała kl. 8a
LIGA ZADANIOWA „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę dla uczniów klas VII – VIII
KLASY VII
I miejsce – Laura Herman kl. 7c
II miejsce – Nikodem Speyer kl. 7c
III miejsce – Liliana Gałażewska kl. 7c
KLASY VIII
I miejsce – Kacper Trępała kl. 8c
II miejsce – Stanisław Jasiński kl. 8a
III miejsce – Eliza Fertikowska kl. 8b
LIGA GRAMATYCZNA „Na zawiłości języka najlepsza gramatyka” dla uczniów klas VII – VIII
KLASY VII
I miejsce – Gabriel Grabowski kl. 7a
II miejsce – Patryk Półtorak kl. 7a
III miejsce – Viktoria Berezhanska kl. 7a
KLASY VIII
I miejsce – Lena Rutkowska kl. 8b
II miejsce – Julia Melentin kl. 8c
Szymon Bukowski kl. 8b
III miejsce – Nikita Peregrym kl. 8b
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy finalistom!
A. Rajter, W. Tobolska
Archiwum Aktualności
