• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów szkoła podejmuje różnorodne działania profilaktyczne. Jednym z nich jest realizowanie programu z wychowania komunikacyjnego.

Wychowanie komunikacyjne w klasach I-III działa w na różnych płaszczyznach.

Są to:
          - Spotkania z policjantem

- Spotkania pod hasłem „Odblaskowe pierwszaki”

- Zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego

- Całoroczna realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla klas I „Klub Bezpiecznego Puchatka”

- Coroczne uczestniczenie w ogólnopolskiej akcji społecznej „Bezpieczne wakacje”

- Organizowanie szkolnych konkursów plastycznych oraz zadań dla uczniów o tematyce związanej z bezpieczeństwem

- „Alfred radzi", to program (prowadzony cyklicznie przez panią pedagog), który uczy dzieci przyjmowania właściwych postaw i zachowań, a także podejmowania trafnych decyzji w sytuacji różnych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu codziennym.

- Uczestniczenie w programie edukacyjno-prewencyjnym "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" Jego założeniem jest wypracowanie u najmłodszych umiejętności rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom. Program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!” adresowany jest do dzieci szkół podstawowych w klasach I-III. Został przygotowany przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Patronat honorowy nad programem sprawują Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego który wdrażany jest na terenie województwa wielkopolskiego. Program wyznacza kierunki działania wielkopolskiej policji zakresie bezpieczeństwa najmłodszych i zakłada stałą współpracę z placówkami oświatowymi. Policjanci będą odwiedzać szkoły przeprowadzając spotkania, konsultacje, szkolenia. zobacz>

- Cykliczna realizacja w każdej klasie zajęć z wychowania komunikacyjnego dotycząca różnorodnej tematyki min.:
                - Droga dziecka do szkoły
                - Bezpieczeństwo w szkole
                - Bawimy się w bezpiecznych miejscach
                - Z prądem bezpiecznie
                - Spotkanie z nieznajomym
                - Znaki drogowe
                - Wpływ pogody na warunki drogowe
                - Bezpieczne ferie i wakacje
                - Zanim wsiądziesz na rower
                - Dobre rady na wakacje

- Od 2009 roku szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem Miejskiego Konkursu Wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista” oraz corocznego Miejskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów z klas I-III o tematyce bezpieczeństwa. Partnerem konkursów jest pilska Szkoła Policji.