• W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

     • Na Wigilię, na Święta, na Nowy Rok życzenia szczęścia znów nad światem mkną … dzisiaj, 19 grudnia dotarły do Domu Pomocy Społecznej w Pile. Uczniowie z Koła Recytatorskiego odwiedzili mieszkańców Domu z bożonarodzeniowym programem artystycznym. Jak zwykle były to chwile pełne wzruszeń przy wspólnym kolędowaniu.

      zobacz>

      (W. Bury, W. Tobolska)

     • HALOWY MEETING LEKKOATLETYCZNY

     • W środę 19 grudnia 2018r. w hali sportowej MOSiR w Pile odbył się IV Meeting Lekkoatletyczny, którego organizatorem było Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

      W zawodach tych nasi sportowcy zdobyli 8 medali.

      Medale srebrne zdobyli Karolina Jakubowska, Szymon Langner za bieg na 30m oraz Zuzia Ziółkowska w skoku wzwyż.

      Medale brązowe zdobyli Oliwia Malicka, Michał Jakubowski za bieg na 30m oraz Natalia Kisiel, Maciej Lis, Paweł Duda w skoku wzwyż.

      Ponadto nasza szkoła zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, minimalnie ulegając SP4 z Piły.Trzecie miejsce zajęli lekkoatleci z SP 3 w Pile.

       

      zobacz>

      (R. Drogosz, R. Olszewski)

     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DLA DZIECI Z OŚRODKA „NASZ DOM” W GĘBICACH

     • Kolejny raz w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych dla dzieci z ośrodka „Nasz Dom” w Gębicach. 

      DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM I ICH RODZICOM za wrażliwość, otwierającą serce,
      za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za życzliwość.

      zobacz>

      (W. Tobolska, J. Czarnecka)

     • SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY KLAS II - III

     • W szkolnym konkursie „Mistrz kaligrafii” dla uczniów klas II i III. uczestniczyło szesnaście  osób. Uczniowie klas II przepisywali fragment książki pt. „Zaczarowana zagroda”, a uczniowie klas III fragment „Dziewczynki z zapałkami”.  Mistrzem kaligrafii klas II została Nikola Nawrocka z klasy II b, klas III Weronika Bogdańska z klasy III a.

       Klasy II                                                      

      II miejsce  Oliwia Wieczorek kl. II a                

      III miejsce  Natalia Maluga kl. II b 

      Klasy III

      II miejsce  Anita Wieczorek kl. III a  

      III miejsce Klara Buczel kl. IIIb                                                                                  

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

      zobacz>

      (W. Tobolska, J. Czarnecka)

     • ZBIÓRKA KARMY

     • W dniach od 26 listopada do 8 grudnia odbyła się w szkole zbiórka karmy dla zwierząt. 

      Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego  - Klaudia i Zosia wraz z opiekunem p. E. Frankowską i mamą Klaudii dostarczyły zebraną karmę do Schroniska dla Zwierząt w Pile.

      Zebraliśmy:

      Klasa I a - 100 kg

      klasa I c -40 kg

      klasa II a -30 kg

      klasa II b - 90 kg

      klasa III a - 70 kg

      klasa III b - 10 kg

      klasa IV a - 25 kg

      klasa IV b - 50 kg

      klasa IV c - 20 kg

      klasa IV d - 20 kg

      klasa Vb - 5 kg

      klasa V d - 40 kg

      klasa V e - 30 kg

      klasa VI c - 50 kg

      klasa VII a - 10 kg

      klasa VII c - 10 kg

      Wszystkim, którzy włączyli się do akcji -  bardzo dziękujemy.

      zobacz>

      (Samorząd Uczniowski)

     • GALA WOLONTARIATU

     • 5.12.2018 r. ośmioro uczniów z klas ósmych reprezentowało naszą Szkołę podczas Gali Wolontariatu w Regionalnym Centrum Kultury.Działania, które prowadzimy w szkole zostały zauważone w konkursie „Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią”. Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączania się do akcji charytatywnych prowadzonych na terenie szkoły.

      Przytaczając słowa G. Flauberta pamiętajmy, że „serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje”.

      zobacz>

      (A. Soroczyńska)

     • DEKOROWANIE CHOINKI BOŻONARODZENIOWEJ

     • Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki. W sobotę 15 grudnia uczniowie klasy IIIa  wraz z rodzicami brali udział w dekorowaniu choinki bożonarodzeniowej podczas Wigilii Miejskiej na Placu Staszica. Pod wielkim, ogrzewanym namiotem uczniowie kl.IIIa wraz z rówieśnikami ze wszystkich szkół pilskich ubierali zielone drzewko. Wcześniej dzieci z pomocą rodziców zrobiły własnoręczne, pomysłowe i oryginalne ozdoby w tonacji niebiesko-białej. Po przystrojeniu choinki dzieci udały się na słodki poczęstunek. Seans filmowy to nagroda dla całej klasy za udział w konkursie dekorowania choinki. Za pomoc w wykonaniu pięknych ozdób i dekorowaniu zielonego drzewka bardzo dziękuję rodzicom i uczniom kl. IIIa.

      zobacz>

      (J. Czarnecka)

     • REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI

     • W sobotę 15 grudnia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbył się rejonowy konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III pt. „Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów w inscenizacji dziecięcej”.  Nasza szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy III a Weronika Bogdańska, która recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Krokodyl”

      Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu!

       

      zobacz>

      (W. Tobolska)

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     • W dniach 10 i 11 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych. Specjalnie na tę okazję uczniowie z koła teatralno-recytatorskiego klas I – III przygotowali inscenizację pt. „Książka moim przyjacielem”, podczas której starali się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie zaś musieli wykazać się znajomością bajek. Nowi czytelnicy zdali egzamin, złożyli przyrzeczenie, zostali pasowani na czytelników i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki i życzę radosnych chwil spędzanych z książkowymi bohaterami!

      zobacz>

      (W. Tobolska)

     • WYSTĘP DZIECI Z KLASY IIa I IIIa NA ADVENTSFEIER

     • 8 grudnia w budynku MDK na ul. Okrzei odbyło się spotkanie adwentowe Społecznego Stowarzyszenia Niemieckiego. Gośćmi honorowymi spotkania byli  Prezydent Miasta Pan Piotr Głowski oraz Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski. Występy dzieci ze szkół podstawowych SP1 i SP11 były serdecznie przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Uczniowie klas 2a i 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpiły w krótkim programie artystycznym, który od samego początku wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Na rodziców i dzieci czekał skromny poczęstunek oraz słodkie upominki. Serdeczne podziękowania dla rodziców za przepiękne stroje i przygotowanie dzieci do występu!

      Korzystając z okazji Przewodniczący Rady Rodziców SP11 zwrócił się do Pana Prezydenta Piotra Głowskiego z podziękowaniem w imieniu wszystkich rodziców za wsparcie nauki języka niemieckiego w szkołach oraz do publiczności z prośbą o wsparcie finansowe w tworzeniu prawdziwych pracowni językowych w szkołach.

      (nauczyciel języka niemieckiego Natalia Węglicka)

     • KALENDARZ ADWENTOWY W IIIa

     • Jak co roku, dzieci z klasy IIIa zostały ponownie obdarowane przez firmę patronacką GData słodkim kalendarzem adwentowym. Na początek każde dziecko dostało swój kalendarz adwentowy, a zaraz po rozpoczęciu okresu Adwentu w sali nr 20 pojawiło się 24 woreczki z cukierkami. Dzieci codziennie będą dostawać po jednym cukierku, ma to im przypominać o okresie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pragniemy przypomnieć, że kalendarz adwentowy ma swoją historię, o której pisaliśmy już wcześniej. Nie zawsze muszą być w okienkach słodycze, a zrobienie kalendarza adwentowego w domu może być wspaniałym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu z rodziną.

      https://www.juniorowo.pl/kalendarz-adwentowy-pelen-niespodzianek/

      https://dziecisawazne.pl/6-pomyslow-na-kalendarz-adwentowy-i-24-pomysly-na-przedswiateczne-aktywnosci/

      (nauczyciel języka niemieckiego Natalia Węglicka)

     • MATEMATYCZNY REBUSY

     • 7 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski konkurs dla uczniów klas III p/n  „Matematyczny Rebusy”. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy III a: Julia Bolesta, Weronika Bogdańska, Filip Hoffman  i Anita Wieczorek. Walczyliśmy zaciekle o każdy punkt. Po dogrywce z trzema szkołami, zasłużenie wywalczyliśmy III miejsce. Uczniowie otrzymali upominki z rąk Pana dyrektora i v-ce prezydenta Piły. Po podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród odwiedził wszystkie dzieci Mikołaj, który przyniósł wór prezentów. Uczniowie weseli, uśmiechnięci i szczęśliwi wracali do domów. Ja jeszcze raz gratuluję reprezentantom szkoły.

      zobacz>

      (J. Polasik)

     • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GIER I ZABAW KLAS I - IV

     • Dnia 6 grudnia po raz kolejny odbył się Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw pod hasłem „Startujemy dla Niepodległej”. Turniej rozegrano w Szkole Podstawowej nr 4 z udziałem 5 szkół pilskich. Naszą szkołę reprezentowali:

      Gabriela Poterała kl. Ia

      Bartłomiej Jedliński kl. Ia

      Julia Urbaniak kl. IIb

      Jakub Herczakowski kl. IIb

      Natalia Wylęgała kl. IIIa

      Wojciech Klewenhagen kl. IIIb

      Wiktoria Kozłowska kl. IVa

      Julia Masyra kl. IVa

      Nikodem Pastuszek kl. IVa

      Bartosz Kubiak kl. IVa

      Turniej przywitał Święty Mikołaj, który przyniósł dla dzieci cukierki. Uczniowie w różnorodnych konkurencjach sportowych sprawdzały swoją zwinność, zręczność i szybkość. Na ich twarzach widać było ogromne skupienie oraz zaangażowanie. Chociaż nie stanęliśmy na podium, to bawiliśmy się doskonale i wróciliśmy do szkoły z uśmiechami. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, soczek oraz medal.

      Dziękujemy naszej reprezentacji.

      zobacz>

      (M. Szymanowska, B. Hein)

     • GODZINA KODOWANIA

     • Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

      Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

      Uczniowie z naszej szkoły, również i w tym roku przyłączyli się do tej świetnej zabawy i rozwiązywali zadania dostępne na stronie godzinakodowania.pl

      Więcej informacji - zobacz>

      (D. Zubowicz)

     • MIKOŁAJ W SZKOLE

     • Dnia 6 grudnia 2018 r., jak co roku,  Mikołaj wraz ze Śnieżynkami odwiedził uczniów naszej szkoły.

      Wszystkie dzieci otrzymały lizaki, za które bardzo dziękujemy Radzie Rodziców.

       

      Wszystkim uczniom,  rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły
      życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT.

      Samorząd Uczniowski 

      zobacz>

     • XIII KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR" - WYNIKI

     • Dnia 14 i 15 listopada 2018r. odbył się XIII Konkurs Informatyczny "Bóbr", w którym po raz pierwszy wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

       

      W kategorii Benjamin najlepsi w szkole byli:

      I miejsce w szkole - Remigiusz Pawlak (Va)

      II miejsce - Kamil Kuczyński (VIc)

      III miejsce -  Martyna Wałcerz - Mołduch (Va)

       

      W kategorii Junior najlepsi w szkole byli:

      I miejsce w szkole - Maciej Rawicki (VIIb)

      II miejsce - Bartosz Szulc (VIIIc),

      III miejsce -  Aleksandra Kurkiewicz (VIIIc)

      IV miejsce - Lena Fijołek (VIIa)

       

      „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem www.bebras.org znajduje się strona Konkursu Bebras.

      Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      Pytania w konkursie „Bóbr” są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

      Zadania są testowe. Należy wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród czterech możliwych lub wykonać inne czynności, o których jest mowa w zadaniu.

      Przykładowe zadania - zobacz>

      Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.bobr.edu.pl

      (D. Zubowicz)

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ILUSTRACJA DO BAŚNI BRACI GRIMM”

     • Dnia 28 listopada w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ilustracja do Baśni Braci Grimm”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych z językiem niemieckim z trzech szkół podstawowych w Pile – SP1, SP2 i SP11. Jest to pierwsze spotkanie z cyklu spotkań, które będą się odbywać co roku w innej szkole dla każdego poziomu klas z wiodącym językiem niemieckim według Programu Nauczania Języka Niemieckiego „Hallo Deutsch”. Jest to Program finansowany przez Urząd Miasta Piły raz realizowany w trzech szkołach podstawowych. Mają one na celu motywowanie dzieci do nauki poprzez udział w konkursach, spotkaniach, wspólnych wycieczkach.

      Tematem pierwszego spotkania były Baśnie Braci Grimm. Uczniowie przygotowali prace plastyczne – ilustracje do wybranej baśni. Przygotowując prace czytali baśnie, poznali bohaterów, spędzili wspólnie czas z rodzicami. Podczas spotkania Pani Natalia Węglicka przeprowadziła quiz międzyklasowy na temat znajomości baśni Braci Grimm, dzieci wykazały się ogromną wiedzą i zdobyły dyplomy klasowe. Pani Wiesława Tobolska opowiedziała dzieciom o Braciach Grimm oraz zachęciła do czytania bajek. Pani Dyrektor Bogusława Klec wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Spotkanie było miłe i bardzo edukacyjne.

      Nagrody ufundowała firma Gdata oraz Goethe Institut w Warszawie, za co serdecznie dziękujemy.

      Paniom Marcelinie Bujnickiej oraz Honoracie Zasadzie (SP11) oraz Agnieszce Płóciennik (SP2) serdeczne podziękowania za przygotowanie dzieci!

      A oto lista zwycięzców:

      I miejsce - Nina Lemańska SP11

                         Oskar Klockiewicz SP1

      II miejsce - Damaris Beckendorf SP11

                        Amelia Chołota SP2

      III miejsce - Leon Megger SP2

                         Julia Mroczka SP2

      Wyróżnienie: Adam Woźniak SP2

      Serdeczne gratulacje!

      zobacz>

      (nauczyciel języka niemieckiego Natalia Węglicka)

     • W PRZEDSZKOLU MONTESSORI

     • Uczniowie ze świetlicy szkolnej odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego Ogród Montessori. Z zaciekawieniem słuchali, jak wygląda ich plan dnia.  Dowiedzieli się, że w przedszkolu nie ma zabawek, jakie spotyka się w tradycyjnych przedszkolach: miśków, kolorowanek, lalek, samochodów. Dzieci mają do dyspozycji specjalnie dla nich przygotowane przedmioty użytku codziennego oraz materiały rozwojowe dostępne w poszczególnych strefach.

      Sala podzielona jest na 6 stref, w których dzieci rozwijają swoje umiejętności i wiedzę w takich dziedzinach, jak: życie codzienne, kultura i sztuka, język, matematyka, nauka i natura, sensoryka (rozwój zmysłów). 

      Przedszkolaki zaprosiły swoich starszych kolegów do pracy w danych strefach. Uczniowie mogli się przekonać, jak wyglądają zajęcia, które każdy organizuje sobie sam według własnych zainteresowań. Było to dla nas ciekawe doświadczenie.  Na koniec podziękowaliśmy wychowawcom oraz dzieciom za zaproszenie oraz miło spędzony czas.

      zobacz>

      (nauczyciele świetlicy)