• OBCHODY 80. ROCZNICY AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ

     • Dnia 17 września 2019 r. pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu oddaliśmy hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie.

      Uczniów naszej szkoły godnie reprezentowali -  Kasia, Lena i Igor.

      (D. Zubowicz - opiekun SU)

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • Dnia 16.09.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy “Międzynarodowy Dzień Kropki”.

      Na korytarzu szkolnym znalazły się hasła motywujące do odkrywania talentów, rozwoju kreatywności  i wzmacniające wiarę we własne siły. Na tablicy Samorządu Uczniowskiego pojawiły się informacje dotyczące święta oraz historia Vashti. Na długiej przerwie uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia w “Kropkowej Fotobudce”.

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. Każdego roku, miliony dzieci bierze udział w licznych aktywnościach, których celem jest odkrywanie talentów i wspieranie kreatywności. Dzieci rozmawiają o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzą "kropkowe" dzieła i wzajemnie się inspirują.

      Od 2011 roku 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.

      Wszystko zaczęło się od niezwykle popularnej książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. 

      (D. Zubowicz - opiekun SU)

       

     • SANDRA BRACISIEWICZ ZAJĘŁA III MIEJSCE W KONKURSIE PRZYRODNICZO – ARTYSTYCZNYM „PRZYRODNICZE RYMOWANIE – OTACZAJĄCEGO ŚWIATA POZNAWANIE – ROŚLINY WODNE I BAGIENNE WIELKOPOLSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH” W KATEGORII WIERSZYK

     • Z przyjemnością informuję, że uczennica klasy VI B, Sandra Bracisiewicz zajęła III miejsce w konkursie przyrodniczo – artystycznym „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – rośliny wodne i bagienne wielkopolskich parków krajobrazowych” w kategorii wierszyk.

      W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV – VI z 64 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Ocenie jury podlegało 735 prac,   w tym 528 prac plastycznych i 207 prac literackich, a więc wybór tych najlepszych z całą pewnością nie był łatwy. Sandrze gratuluję sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za udział oraz piękne prace.

       (B. Skibińska)

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • Dnia 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.

      Dyrektor szkoły Marzenna Urbaniak powitała wszystkich uczniów i  pracowników szkoły, a  następnie przedstawiła nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w naszej szkole.Szczególnie gorąco powitała uczniów klas pierwszych  i czwartych, życzyła  wszystkim zgromadzonym ​ ​wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Prowadząca uroczystość Natasza - uczennica klasy VIIIa przypomniała o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą w dniu 1 września delegacja uczniów naszej szkoły upamiętniła, biorąc udział w miejskiej uroczystości i składając  hołd  poległym i walczącym żołnierzom.  O oprawę artystyczną akademii zadbali uczniowie  przygotowani przez Panią Jolantę Nuszczyńską i Panią Marzenę Kuczmyło.  
      Uczniowie klasy VIa rezpezentowali szkołę na Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego w Regionalnym Centrum Kultury.
      Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

      (D. Zubowicz, zdjęcia: W. Tobolska, D. Zubowicz) 

     • OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • Dnia 1 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Kasia, Ola, Dominika, Rafał i Igor uczestniczyli w uroczystości obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która odbyła się na pl. Zwycięstwa.

      Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

      (E. Frankowska)