• KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „AFORYZMY W KOMIKSIE”

• Ogromnie miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIc -  Małgorzata Degórska zdobyła III miejsce w konkursie języka niemieckiego „Aphorismen in Comics”.

Ogromnie miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIc -  Małgorzata Degórska zdobyła III miejsce w konkursie języka niemieckiego „Aphorismen in Comics”. Konkurs organizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego  oddział w Poznaniu przy współpracy z Fundacją Literacką „Jak podanie ręki”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciel języka niemieckiego Natalia Węglicka

• ZIMOWISKO W NASZEJ SZKOLE

• Od 14 do 25 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się zimowisko. Uczestnicy zimowiska brali udział w zajęciach  sportowych, bawili się w Gym Factory, grali w kręgle. Uczestniczyli w seansach filmowych organizowanych przez kino Helios i RCK. Wielką frajdą był wyjazd na basen. Odbyło się również wiele konkursów. Zimowisko obfitowało w wiele wrażeń i zacieśniło przyjaźnie. Dziękujemy wychowawcom za zaangażowanie i prowadzenie zimowiska, pani pielęgniarce za opiekę, a paniom z kuchni za smaczne  i zdrowe śniadania i obiady.

zobacz>

Koordynatorki zimowiska J. Polasik, M. Chwiłkowska-Kępczyńska.

• BEZPIECZNE FERIE

• W piątek 11 stycznia uczniowie klas I – III  mieli okazję poznać zasady, które pozwolą im spędzić bezpiecznie ferie zimowe.

Przedstawione  rady i przestrogi pozwoliły uświadomić dzieciom konsekwencje nierozważnych zachowań.  Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał światełko odblaskowe!

(W. Tobolska)

• KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

• W szkolnych eliminacjach X Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, który odbył się 9.01.2019 r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali  się następujący uczniowie: Dominika Zarzycka z kl. VIII a, Paulina Ferfet z kl. VIII a, Kasper Czachowski z kl. VII b, Kornelia Krupica z kl. V e, Nikola Wałek z kl. V e.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

• MIEJSKI KONKURS PT: "PODNIEBNI RYCERZE"

• Miło nam poinformować że nasze uczennice zostały laureatkami Miejskiego konkursu pt: "Podniebni rycerze":

Anita Wieczorek klasa IIIa - zajęła II miejsce

Emilka Jabłońska klasa IIa- wyróżnienie

Gratulujemy!

(E. Frankowska)

• MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ DZIEWCZĄT

• W sobotę 5 stycznia 2019r. w hali sportowej przy SP 1 rozegrano finałowy turniej o Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w piłkę koszykową dziewcząt 2006 i mł.

Nasze dziewczęta po bardzo emocjonujących meczach zdobyły brązowe medale. Mistrzowski tytuł wywalczyły koszykarki z SP 4 Piła wygrywając w finale z dziewczętami z SP 11 Piła.

Skład „brązowej” drużyny: Lena Fijołek, Natasza Uszko, Marta Pawłoszek, Letycja Łosoś, Wiktoria Wołyniec, Zuzanna Słupska, Oliwia Malicka, Natalia  i Karolina Kisiel, Martyna i Pola Sandomierz, Weronika Wertka,Paulina Szulczyńska, Martyna Jankowska, Karolina Jakubowska, Nikola Kudła, Martyna Wałcerz-Mołduch.

(R. Olszewski, R. Michalski)

• PODSUMOWANIE AKCJI ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI W NASZEJ SZKOLE

• W akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci ” wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz ich rodzice.

Celem akcji było podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez zbieranie elektroodpadów.

Naszej szkole udało się zebrać 500 kg. Nagrodą za udział szkoły w akcji są artykuły biurowe, które wykorzystamy do  zajęć szkolnych. Na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie w akcji zasługują klasy: II b z wychowawcą Janiną Polasik, IIIa z wychowawcą Justyną Czarnecką Ib, z wychowawcą Małgorzatą Grzesik,  IIIb z wychowawcą Aleksandrą Moszyk, IIa z wychowawcą Beatą Mikołajewską i Ia z wychowawcą Jolantą Nuszczyńska.

Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom składam serdeczne podziękowanie.

Koordynator akcji: Małgorzata Grzesik

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• 7 stycznia uczniowie klas I naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Pile p. Jędrzejem Pangliszem.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomym, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponieważ zbliżają się ferie dzieci obejrzały film mówiący o zasad zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa, ale i wykazali się bardzo dużą wiedzą dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa.

(M. Armuszewska)

• KONKURS KALIGRAFICZNY UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

• W piątek 21 grudnia 2018 r. odbył się szkolny konkurs kaligraficzny o tytuł mistrza kaligrafii I półrocza.

W piątek 21 grudnia 2018 r. odbył się szkolny konkurs kaligraficzny o tytuł mistrza kaligrafii I półrocza. Uczniowie przepisywali fragment książki R. Kiplinga pt. „Księga dżungli”. Ocenie podlegało między innymi: płynność i estetyka pisma, brak skreśleń i błędów ortograficznych.

Mistrzem kaligrafii I semestru roku szkolnego 2018/2019 została Liliana Plata z klasy IV b, zaś wicemistrzem – Nikodem Pastuszek z kl. IV a.

Gratulujemy!

(W. Tobolska, R. Mostek)